magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

EUROPEŇAŽENKA:Platba mestských daní kartou bude výhodná aj po prechode na euro
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Jun 09 2008 - 07:20 GMT
TASR) - Ročne približne 25.000 platieb za rôzne mestské dane a poplatky zrealizujú Košičania v pokladni Kancelárie prvého kontaktu (KPK) Magistrátu mesta Košice (MMK), čím šetria na poplatkoch za šeky. Novinkou je možnosť uhrádzať sumy platobnou kartou, čo podľa vedúceho pracoviska Mariána Krajňáka bude zvlášť výhodné po prechode na euro.

"Od konca mája je možnosť na pracovisku č. 10 KPK v pokladni platiť aj kartou, čo je trend súčasnosti aj blízkej budúcnosti. Predpokladáme, že počet platiacich kartou bude výrazne narastať, pričom táto pokladňa prijíma platby nielen za miestne dane a komunálny odpad, ale prakticky všetky platby, ktoré realizujú občania voči mestu," uviedol pre TASR Krajňák.

Spolu je to 15 druhov platieb. Aj keď zatiaľ väčšina občanov ešte uprednostňuje platby v hotovosti, záujemcov o platenie kartou každým týždňom pribúda. KPK je na takúto platbu technicky v plnej miere pripravená a so vstupom do eurozóny jej praktický význam len vzrastie, dodal Krajňák.

Za dva roky existencie KPK MMK využilo jej služby približne 200.000 občanov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606