magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Ak by Košičania teraz volili primátora, vyhral by župan Zdenko Trebuľa
@ Aktuálne -> Politika      Jun 16 2008 - 13:56 GMT
(TASR) - Ak by sa voľby košického primátora konali v sobotu 14. júna, zvíťazil by v nich s 28-percentným ziskom hlasov bývalý primátor a terajší predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa. Vyplýva to z výsledkov telefonického prieskumu, ktorý 11. až 13. júna uskutočnila agentúra Creative 1255.

Tesne za Trebuľom s 25 percentami hlasov skončil starosta košickej mestskej časti Juh Jaroslav Hlinka, informoval dnes Stanislav Bejda z Creative 1255.

Respondenti prieskumu si mohli vybrať z 11 kandidátov. Súčasný primátor František Knapík skončil na treťom mieste so 14-percentným ziskom hlasov. Na poslednom mieste s jedným percentom hlasov sa ocitol bývalý košický primátor a exprezident SR Rudolf Schuster. Prekvapením je umiestnenie ¼ubice Blaškovičovej v prvej päťke kandidátov.

Prieskum vykonala agentúra v ôsmich najväčších košických mestských častiach, pričom telefonicky oslovila 326 respondentov. Ako ďalej uviedol Bejda, až 55 percent z nich by sa na voľbách nezúčastnilo. Čo sa týka politického zafarbenia, z výsledkov prieskumu vyplynulo, že vyhrala by ľavica s 42 percentami hlasov, pred občianskymi kandidátmi (36 percent) a pravicou (22 percent), uzavrel Bejda.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk