magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

VSE CITY RUN Vyhráva jeden, pomáha každý
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 18 2008 - 00:05 GMT
Projekt CITY RUN je svojim poslaním a charakterom unikátne podujatie, ktoré vzniká na pôde Košíc. Spája v sebe myšlienky zdravého životného štýlu, kultúrneho vyžitia, zábavy ale najmä pomoci iným. Podujatie je naplánované na 20. júna.

Jedným z hlavných cieľov podujatia je motivovať najmä študentov košických škôl (ale nie iba ich), aby nezabúdali ani na svojich handicapovaných rovesníkov, tento krát zo školy na Opatovskej ceste 97, a aby svojou aktívnou účasťou na popoludňajšom behu pomohli vyzbierať finančné prostriedky, ktoré sa v plnej výške odvedú na konto už spomínaného zariadenia. Projekt vznikol so zámerom prezentovať zdravý životný štýl, prináša možnosti urobiť niečo pre seba a svoje zdravie, zabaviť sa so sprievodným hudobným programom a prispieť k dobrej veci.

Športová časť bude orientovaná na absolvovanie bežeckého okruhu v dĺžke cca 4 km, ktorý bude vytýčený na Hlavnej ulici v pešej zóne a priľahlých uliciach v centre (čiastočne Alžbetina a Mlynská ulica).

Súčasťou celodenného programu bude aj nonstop benefičný beh na stacionárnom páse, ktorý bude vďaka študentom z Gymnázia Poštová a širokej verejnosti v permanencii celý deň s cieľom zdolať čo najviac kilometrov, ktoré sa v závere dňa prepočítaním premenia na finančné prostriedky a budú tvoriť súčasť charitatívneho daru. Po zverejnení informácie o možnosti i touto formou sa zapojiť do samotného podujatia, reagovali študenti a profesori Strednej priemyselnej školy dopravnej, ktorý na tento pás presunú jednu z piatkových hodín telesnej výchovy. Pridajú sa tiež mamičky z Materského centra Stonožka, ktoré i s deťmi zavítajú k pásu taktiež v piatok dopoludnia, aby podporili myšlienku CITY RUN. Ďalší záujemcovia z radov jednotlivcov, či firiem by sa tak mali orientovať skôr na piatkové popoludnie.

Známe tváre na štartovej čiare

Podujatie svojou osobnou účasťou podporia viaceré známe tváre športového a spoločenského diania. Generálneho partnera podujatia budú okrem jeho zamestnancov reprezentovať i top manažéri a to Norbert Schürmann - generálny riaditeľ VSE, a.s. Košice a šéf dozornej rady tejto spoločnosti - Štefan Lasky.
Farby mesta Košíc sa rozhodol hájiť viceprimátor Marek Vargovčák a čas na prípravu a tým i na rozhodnutie si vzal i primátor František Knapík.

Hlavný partner podujatia VVS, a.s. zaradil do svojej nominácie generálneho riaditeľa VVS - Stanislava Hrehu, predsedu dozornej rady - Michala Ševčíka a primátora mesta Prešov - Pavla Hagyariho.

Ďalej na štartovej čiare spoznáte:
František Višnický - dvojnásobný víťaz MMM, Richard Havrilla – medzinárodný futbalový rozhodca FIFA, Dáša Krasnočková - kapitánka bronzového basketbalového tímu Viktória Košice, Igor Havrila - manažér Steel arény, Pavol Madár - bývalý česko-slovenský reprezentant a vynikajúci maratónec, Zuzana Bobríková - hovorkyňa Košického samosprávneho kraja, Michal Tkáč - generálny riaditeľ DPMK, Milan Dvorožňák - náčelník Mestskej polície, Štefan Kandráč - prezident basketbalového klubu Viktória Košice, Tomáš Petro - športový redaktor denníka Korzár. Určite však tento zoznam zaujímavých mien nie je konečný.

Mladí športovci nestoja bokom

Ani košické športové talenty neodmietli pozvanie organizátorov podporiť myšlienku podujatia. Zaujímavé by mohlo byť súperenie mládežníckych tímov MFK Košice s ich hokejovými rovesníkmi s HC Košice. Ak pobežia v klubových dresoch, nemali by ste ich na trati nespoznať. Atletické nádeje ATU Košice si pripísali v poslednom období hneď niekoľko úspechov, v ich tíme si treba zapamätať i Viktora Olšavského, majstra SR v krose, študenta 3. ročníka športového gymnázia. Svoju účasť potvrdili i orientační bežci združení taktiež pod hlavičkou ATU. Ako už bolo povedané organizátori sa spoliehajú najmä na účasť stredoškolákov, pričom najživší ohlas je zatiaľ z dvoch klasických gymnázií a to z Poštovej (zapája sa do projektu i organizačne) a zo „Šrobárky“.

Akú sumu sa podarí „vybehať“?

Výsledok bude otvorený do poslednej chvíle. Po odštartovaní behu o 17.30 hod. bude známa jedna jeho časť, a to výnos z predaja štartových čísel. Po skončení behu na páse bude jasné už všetko. Prísľub generálneho partnera (VSE) a organizátorov (Progress Promotion) je jednoznačný. Každý meter na bežeckom páse bude v prospech školy na Opatovskej znamenať 1 slovenskú korunu. Ak sa všetci počas 10 hodinového maratónu budú snažiť, tých korún nemusí byť málo.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606