magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

IN - OUT
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Jun 27 2008 - 08:51 GMT

Výstava je prezentáciou prác žiakov a pedagógov školy úžitkového výtvarníctva- študijného odboru kameňosochárstvo. Svojou tvorbou sa predstavujú piati žiaci a štyria pedagógovia, ktorí vytvorili dvojice a spoločne pripravovali vystavené diela. Podstatnú zložku pri tomto projekte zohrával dialóg medzi pedagógom a žiakom, v ktorom sa žiak stal rovnocenným partnerom pedagóga.

Každá z jednotlivých dvojíc si zvolila tému na ktorej chcú pracovať. Vytvorené diela odhaľujú spôsoby vnímania jednej témy dvoma rôznymi osobnosťami a tiež generáciami – tento dialóg je vedený medzi autormi a tiež smerom k širokej verejnosti.
Vystavené diela sú príjemným aj keď nie ojedinelým vybočením zo študijného stereotypu a dáva tak možnosť v prvom rade žiakom vyjadriť svoje pocity emócie a názory aj inou výtvarnou formou či technikou.

Viac na priloženej pozvánke   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk