magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hnedá zóna bývalého pivovaru v Košiciach sa mení na polyfunkčné centrum
@ Aktuálne -> Rôzne      Jul 03 2008 - 04:40 GMT
(TASR) - V "hnedej" zóne Košíc, v areáli bývalého pivovaru Bauernebl na Floriánskej ulici, pokračujú investori s budovaním polyfunkčného areálu Cassovar s investičnými nákladmi 2,8 miliardy Sk (92,339 milióna eur).

Po položení základného kameňa vlani v apríli a búracích prácach začala výstavba rezidenčných bytov a tento mesiac aj novej administratívnej budovy Cassovar Business Centra.

Stavebné práce na projekte za viac ako jednu miliardu korún (32,978 milióna eur) zabezpečuje spoločnosť Stamart Martin - člen skupiny Skanska. Výstavba komplexu prebieha v dvoch etapách a potrvá do druhej polovice budúceho roka. Investorom je spoločnosť Cassovar Business Center, a. s.

Budova nového biznis centra je súčasťou komplexu Cassovar. Obchodno-administratívny komplex bude dostupný pre peších aj pre automobilovú dopravu. Samotné historické centrum s dómom Sv. Alžbety je pešou chôdzou vzdialené približne osem minút. V minulom storočí dominoval lokalite mestský pivovar, v ktorom ukončili výrobu v 90. rokoch minulého storočia.

"Doteraz to bola hlavne priemyselná zóna, ktorá dlhodobo chátrala a predstavovala ekologické nebezpečenstvo. Vďaka modernej architektúre stavby nadobudne lokalita novú tvár a plynule prepojí košické Staré a Nové mesto," uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti Stamart Martin Marián Bukovský.

Budova biznis centra bude pozostávať z deviatich nadzemných a dvoch podzemných podlaží. Funkčne je rozdelená na dve časti – administratívny objekt a obchodné centrum. Celkovo ponúkne približne 15.000 m2 kancelárskych priestorov koncipovaných ako reprezentačné sídla spoločností. Približne 8000 m2 bude k dispozícii na prenájom. Súčasťou objektu sú spoločné veľkopriestorové garáže situované v dvoch podzemných podlažiach.

Komplex rastie na hranici historickej časti mesta neďaleko športovej dominanty Steel Arény, kde sa budú hrať zápasy MS v ľadovom hokeji 2011. Jeho atrakciou je 60 metrov vysoký komín bývalého pivovaru, pri ktorom pokračujú v súčasnosti spevňovacie práce.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606