magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Detskú letnú univerzitu TU absolvuje 120 detí z celého Slovenska
@ Aktuálne -> Školstvo      Jul 04 2008 - 17:10 GMT
(TASR) - Technická univerzita (TU) v Košiciach nebude zívať prázdnotou ani počas letných prázdnin. Už po tretí raz sa jej prednáškové a laboratórne priestory stanú dočasným domovom pre 120 detí, ktoré v dvoch týždňových turnusoch budú navštevovať detskú letnú univerzitu v rámci projektu Sme TU pre deti.

Ako informoval dnes hovorca TU Vasiľ Demko, v pondelok 7. júla sa pre prvých 60 detí doslova z celého Slovenska začnú prednášky na témy ako Euro – naša budúca mena, či Navrhni si tašku alebo Načo sú nám kovy?

Okrem toho sa deti dozvedia o významných vynálezoch, čo je to robot, budú sa rozprávať s vysokoškolskými pedagógmi o stavebníctve, čo všetko sa môže skrývať v kameni alebo ako je to s lietaním. V laboratóriu vysokého napätia na vlastné oči uvidia, ako vzniká blesk a na konci budú mať možnosť nakresliť alebo opísať svoj najväčší zážitok počas pobytu na TU v Košiciach.

"Na záver, ako sa na univerzitu patrí, im prorektori TU v Košiciach v aule Maxima odovzdajú diplomy o absolvovaní detskej univerzity. Program je natoľko atraktívny, že keby univerzita mala možnosť, stala by sa letným dočasným domovom pre niekoľkonásobný počet záujemcov. To len dokazuje, že aj učenie je pre mnohé deti zaujímavou činnosťou, hoci aj počas prázdnin", dodal hovorca TU.


Projekt podporila Agentúra pre podporu výskumu a vývoja a niekoľko partnerov, medzi nimi Východoslovenská energetika, a.s., Košice.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk