magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kultúrne leto spestria na Platforme víťazné filmy festivalu Zlatý žobrák
@ Kultúra -> Podujatia      Jul 07 2008 - 08:15 GMT
(TASR) - Košické kultúrne leto spestrí premietanie víťazných filmov medzinárodného Festivalu lokálnych televízií Zlatý žobrák.

Premietať ich budú počas prázdnin hodinu každú večernú stredu, najbližšie 9. júla, na Platforme pri košickom Štátnom divadle. Diváci si môžu pozrieť napríklad dokument ONE STONE (EINSTEIN) - Jeden kameň (Einstein ) zo srbskej produkcie TV Šabac. Dokument objavuje svet prvej Einsteinovej manželky Milevy. Film získal na 13. Medzinárodnom festivale lokálnych televízií Košice 2007 cenu Asociácie slovenských lokálnych televízií. V prehliadke sa objaví aj dokument Extras - Štatisti, ktorý vznikol v Čačaku počas nakrúcania filmu Emira Kustoricu Život je zázrak. Autor v ňom angažoval okolo tisícky nezamestnaných, čím im pomohol dočasne vyriešiť ich zlú finančnú situáciu, informovala o časti letného programu na Platforme manažérka festivalu Miloslava Hriadeľová.

Ako uviedla riaditeľka festivalu Eva Děkanovská, v auguste sa okrem súťažných filmov objavia aj reportáže, ktoré vznikli na tohoročnom – 14. ročníku festivalu a zostrih záverečného galavečera festivalu v Dome umenia.

Platforma alias Verejné objekty na Hlavnej ulici v Košiciach pribudli na jeseň minulého roka. Unikátna kompozícia objektov atypickej architektúry je výsledkom architektonického workshopu a má slúžiť ako kultúrny bod, komunikačný kanál a miesto prezentovania názorov.

Projekt vznikol za podpory mesta Košice a British Council v rámci prípravy mesta na získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry 2013. Tvorcovia objektov sa na začiatku inšpirovali aj jedným z najznámejších miest určených na prezentáciu vlastných názorov - Speakers corner v londýnskom Hyde parku. Veľkou výhodou objektov je ich variabilnosť a relatívne ľahké manipulačné vlastnosti   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk