magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zavedenia eura na Slovensku vítajú aj investori v PP Kechnec
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Jul 11 2008 - 05:59 GMT
(TASR) - Pozitívne vnímajú zavedenie eura na Slovensku zahraniční investori v Priemyselnom parku Kechnec v okrese Košice - okolie.

"Nakoľko sme firma, ktorá má 99 % tržieb platených v eurách, zavedenie euromeny nám podstatne uľahčí finančnú agendu," uviedol pre TASR konateľ rakúskej firmy Kuenz-SK Hynek Weiss.

Spoločnosti, ktorá pôsobí v Kechneci vyše dva roky, podľa neho odpadnú pravidelné nákupy slovenskej meny potrebné na platby v tuzemsku. Nebudú problémy s konverzným kurzom, každodenným účtovaním a vkladaním aktuálneho denného kurzu do účtovníctva. Podľa Weissa euro zjednoduší aj plánovanie investícií, ktoré investor vždy robil v eurách a silnejúca koruna mu viackrát "skomplikovala" rozsah investície.

"Úpravy účtovného a mzdového softvéru sú naplánované na jeseň a neočakávame vážnejšie komplikácie. Používame totiž zhodný softvér ako naša rakúska materská spoločnosť, a tá má s prechodom na euro skúsenosti. Môžeme teda skonštatovať, že vstup Slovenska do eurozóny je u nás vítaný," dodal konateľ.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606