magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V meste pribudla nová moderná poliklinika
@ Aktuálne -> Zdravie      Aug 01 2008 - 06:10 GMT
(TASR) - Po ročnej výstavbe a mesačnej skúšobnej prevádzke začne pracovať 1. augusta v Košiciach ako alternatíva k súčasnej ambulantnej sieti nová moderná súkromná poliklinika patriaca do siete spoločnosti ProCare. Jej kapacita je 40.000 registrovaných pacientov a v prvých dňoch bude poskytovať bezplatné lekárske prehliadky, na ktoré už objednalo takmer 1000 pacientov.

Firma ProCare investovala do novej polikliniky 240 miliónov Sk (7,96 milióna eur), informoval dnes na tlačovej konferencii jej generálny riaditeľ Ondrej Šestina. Podľa neho ide o najmodernejšiu polikliniku nielen v Košiciach, ale aj na celom Slovensku. "Naša hlavná pridaná hodnota je v tom, že prinášame komplexné ambulantné služby na jednom mieste spolu s proklientskym prístupom, kde sa pacient môže objednať na vyšetrenie bez toho, aby čakal pred ordináciou," uviedol Šestina. Podľa prieskumu až 60 percent slovenských pacientov je nespokojných hlavne s dlhým čakaním na vyšetrenie pred ambulanciami.

Poliklinika je už desiatym zariadením v sieti ProCare a prvým postaveným na "zelenej lúke". Do roku 2010 chce spoločnosť vytvoriť sieť 20 podobných polikliník, najbližšie na budúci rok chce postaviť novú v Bratislave, kde má už osem svojich zariadení.

Zatiaľ bude košická poliklinika pracovať na jednu zmenu, ale v prípade záujmu je vedenie pripravené aj na dvojzmennú prevádzku.

Riaditeľ košickej polikliniky Marián Papcun spresnil, že kvalitnú lekársku starostlivosť bude poskytovať v 24 špecializovaných ambulanciách, pričom prevažnú väčšinu takmer 90-členného tímu zamestnancov tvoria lekári a ošetrovateľský personál. Zariadenie už rokuje o zmluvách so všetkými zdravotnými poisťovňami.

V rámci predplatených programov celoročnej zdravotnej starostlivosti sú v ponuke polikliniky na sídlisku Košického vládneho programu tri programy zahŕňajúce komplexnú celoročnú starostlivosť v rámci celej polikliniky pre dospelých, jeden pre deti alebo celoročná starostlivosť v jednotlivých ambulanciách špecialistov.

Jednotlivé programy celoročnej zdravotnej starostlivosti sa líšia množstvom výhod a zliav a ich cena sa pohybuje od 2079 Sk za rok. O programoch a možnostiach polikliniky ProCare sa klienti môžu informovať na jej internetovej stránke alebo na infolinke 0850 888 999.

Spoločnosť ProCare, a.s., pôsobí v oblasti poliklinickej ambulantnej zdravotnej starostlivosti v Bratislave, Žiari nad Hronom a v Košiciach. Ambíciou spoločnosti je rozširovať svoju pôsobnosť na území celého Slovenska a postaviť prvú sieť polikliník, ktoré budú poskytovať nadštandardnú zdravotnú starostlivosť za dostupné ceny. Špecifikom siete zdravotníckych zariadení bude aj zázemie v oblasti pracovnej zdravotnej služby.

Ako informovalo vedenie, celoslovenská sieť polikliník ProCare vzniká jednak budovaním nových polikliník a zároveň akvizíciou už existujúcich súkromných polikliník. Spoločnosť ProCare, a.s., bude koncom tohto roka prevádzkovať približne desať polikliník najmä v Bratislave, ale aj v Žiari nad Hronom a Košiciach. V priebehu roka 2010 to bude už približne 20 polikliník.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606