magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Možnú diskrimináciu žien riešia dve novely antidiskriminačného zákona
@ Aktuálne -> Politika      Aug 06 2008 - 18:39 GMT

(TASR) - Slovenská vláda podľa jej podpredsedu Dušana Čaploviča prijala dve novely antidiskriminačného zákona, ktoré riešia aj možnú diskrimináciu žien. Čaplovič dnes počas návštevy v Košickom kraji pripustil, že na Slovensku môže byť až trojitá diskriminácia žien, a to nielen podľa pohlavia, ale aj rasy či veku.

"Periodická správa k Dohovoru o odstránení všetkých foriem diskriminácie žien, prezentovaná nedávno na pôde OSN, podľa vicepremiéra neposkytuje súčasný pohľad."

Je však toho názoru, že ak sa objavujú takého prípady, novela zákona vytvára všetky podmienky na to, aby sa občania, ktorí sú takto diskriminovaní, mohli obrátiť na Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ktoré to má v kompetencii.

K údajnej sterilizácii rómskych žien Čaplovič poznamenal, že ak k nim vôbec došlo, tak išlo o individuálne zlyhanie, čo sa vyskytuje všade na svete a to, na čo upozorňujú teraz niektorí experti, dnes už neplatí.

"Pripomienky mimovládnych organizácií tu existujú, ale nikdy to s nami nekonzultovali. Ony vždy prídu do zahraničia a tam sa s nami vedie takýto dialóg. Považujem to za neprijateľné a myslím si, že aj experti v OSN sú si toho vedomí," dodal Čaplovič.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk