magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Saleziáni pripravili pre stredoškolákov projekt mediálneho tábora
@ Aktuálne -> Školstvo      Aug 11 2008 - 08:19 GMT
TASR) - Štvordňový projekt mediálneho tábora, ktorý trvá od 7. do 11 augusta pripravili po prvý raz Saleziáni dona Bosca.

V rámci tohto podujatia českí a slovenskí školitelia odovzdali mladým stredoškolákom z Košíc svoje skúsenosti zo žurnalistickej praxe. Formou workshopov a aktivít ich naučili základy tvorby novinárskych textov, pravidlá kompozície fotografie, práce s mikrofónom i kamerou a nechýbal ani nácvik moderovania.

Organizátorom mediálneho tábora bolo košické saleziánske stredisko a saleziánska mediálna komunita. Jej riaditeľ Pavol Dzivý o tábore povedal: "Našim cieľom bolo naučiť mladých rozumieť médiám a nebáť sa ich tvorivo používať."

Saleziáni dona Bosca sú katolícka rehoľa, ktorá sa venuje práci s deťmi a mládežou. Počas letných prázdnin organizujú po celom Slovensku viacerých pobytových i denných podujatí.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk