magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Terasu dorazia Sídliskové príšerky a Kongo-Bongo
@ Kultúra -> Podujatia      Aug 11 2008 - 08:53 GMT
Prvý výmenník na košickom sídlisku Terasa na Ružínskej ulici, ktorý sa mení na kultúrny bod okraja – SPOT, ožije už v utorok 12. augusta o 14:00 hod. prvou tvorivou dielňou pre deti a mládež pod názvom Sídliskové príšerky. To ale nie je všetko, vo štvrtok 14. augusta si môžu obyvatelia sídliska zahrať na afrických kongách s profesionálnymi hudobníkmi. V spolupráci s mestom Košice, kandidátom na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2013 podujatia pripravilo umelecké združenie Pectus.

„Vítaní sú všetci, ktorých zaujíma komiks, grafiti alebo street-art. Pod vedením mladého výtvarníka Rada Repického, vznikne kolektívne a originálne výtvarné dielo priamo na ošumelej fasáde tepelného výmenníka. Prebehne súťaž o najkrajšiu sídliskovú príšerku, večer napokon spríjemní košická kultová formácia Zvončeky,“ vymenoval časť programu Sídliskové príšerky hlavný koordinátor výmenníkových aktivít Richard Kitta zo združenia Pectus..

Program tvorivých dielní bude pokračovať akciou Kongo-Bongo, ktorá sa uskutoční v rovnakých priestoroch vo štvrtok 14. augusta o 14:00 hod. „Workshop pod vedením skúsených hudobníkov Rada Zeleňáka, Martina Skubana a textára Dalimíra Stana je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť skladať pesničky a naučiť sa hrať na africké kongá. Účastníci workshopu si budú môcť zahrať skladby, ktoré vytvorili, spolu s kapelou profesionálnych hudobníkov,“ dodáva Kitta.

Cieľom stretnutí je motivovať mladých ľudí k tvorivosti a vyvolať v nich aktívny záujem o kultúrne dianie na vlastnom sídlisku. Projekt SPOTS – kultúrne body okraja, počíta v budúcnosti s aktívnou účasťou miestnej komunity na vytváraní vlastného kultúrneho programu, práve v priestoroch nevyužitých výmenníkov košických sídlisk. V projekte Košice EHMK 2013 patria SPOTS k jedným z pilierov kandidatúry mesta.

Zuzana Lehotská   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk