magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

S búraním dvoch vchodov na Luniku IX začnú v októbri
@ Aktuálne -> Rôzne      Sep 18 2008 - 11:09 GMT

(TASR) – Na košickom rómskom sídlisku Lunik IX sa začali prípravy na búranie dvoch vchodov bytového domu na Hrebendovej ulici č. 6 a 8. zničených po minuloročnom požiari. Dotknuté byty pred demoláciou postupne odpoja od zemného plynu, vody, elektriny a z okolia domu odstránia smeti.

"Pracovníci spoločnosti SPP dnes zrušili plynovú prípojku, ktorou boli zásobované dotknuté bytové bloky určené na likvidáciu. Odpojenie bolo vykonané bez obmedzenia, resp. prerušenia dodávky zemného plynu pre zvyšok sídliska," uviedla pre TASR Patrícia Kubicová zo Slovenského plynárenského priemyslu.

Vo výberovom konaní Bytového podniku mesta Košice (BPMK) na zhotoviteľa stavby vyhrala rožňavská firma Deštruktprojekt s najnižšou cenovou ponukou na 7 miliónov Sk (232.357 eur). "So samotným búraním by sme mali začať v prvých dňoch októbra. Práce by podľa zmluvy mali byť dokončené 31. októbra. Keďže ide o panelovú stavbu, použijeme metódu postupného rozoberania pomocou dvoch demolačných bagrov," povedal TASR Július Lapdanský z firmy Deštruktprojekt. Sutina zo zdemolovaného domu skončí na niektorej z legálnych skládok. Najväčší problém robia rožňavskej firme bezpečnostné opatrenia. "Stavbu musíme zabezpečiť, aby nedošlo k úrazu, či odcudzeniu techniky. Na ochranu si najmeme súkromnú bezpečnostnú službu a určite oslovíme aj niekoľko miestnych obyvateľov Lunika IX," dodal Lapdanský.

Plocha, kde sa nachádza bytový dom, bude po jeho zbúraní zatrávnená. O ďalšej výstavbe rozhodne BPMK. Ako dodala hovorkyňa mesta Lucia Mihoková, všetkým legálnym obyvateľom bytového domu na Hrebendovej ulici, bolo poskytnuté náhradné ubytovanie vo voľných obecných bytoch.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606