magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Deň otvorených dverí v nemocnici Košice-Šaca a.s
@ Aktuálne -> Zdravie      Oct 17 2008 - 03:20 GMT
Deň otvorených dverí v nemocnici Košice-Šaca a.s. sa uskutoční dňa 17. októbra – pri príležitosti Svetového dňa osteoporózy. Osteoporóza alebo aj „rednutie kostí“ je chronické ochorenie kostí, o ktorom sa hovorí stále viac, ale stále nie dostatočne veľa. Svedčia o tom aj čísla z rôznych štatistických odhadov: celosvetovo až 80% tých, ktorí majú vysoké riziko osteoporózy alebo utrpeli aspoň jednu zlomeninu nemajú stanovenú diagnózu, ani nie sú na osteoporózu liečení.


Osteoporotické zlomeniny sú hlavnou príčinou utrpenia, neschopnosti a úmrtí u staršej populácie, náklady na zdravotnú starostlivosť s nimi spojenú prevyšujú náklady spojené s mnohými chronickými ochoreniami. Napriek výrazným pokrokom vedy aj medicíny je dnešná realita taká, že 12-20% ľudí umiera do jedného roka po zlomenine bedra/krčka stehnovej kosti. Mnohé národné vlády nepovažujú osteoporózu za závažnú zdravotnú prioritu a neposkytujú dostatok prostriedkov na jej diagnostiku a liečbu. Význam prevencie a včasnej diagnostiky je nepochybný.

Jednou z pravidelných aktivít v mnohých krajinách sveta a aj na Slovensku sú „Dni otvorených dverí“ na “ na pracoviskách, kde sa meria kostná hustota a tým sa stanovuje diagnóza osteoporózy alebo stupeň jej rizika.

Tento rok sa 17. októbra od 8:00 do 13:00 v Osteocentre (5. poschodie) Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica opäť uskutoční Deň otvorených dverí.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606