magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Magistrát otvoril dvere študentom v Európskom týždni mládeže
@ Aktuálne -> Politika      Nov 06 2008 - 10:18 GMT

(SITA) – Viac ako 500 žiakov deviatych ročníkov základných škôl a stredoškolákov sa zúčastnilo v stredu na Dni otvorených dverí košického magistrátu v rámci Európskeho týždňa mládeže. Do podujatia sa zapojilo 15 základných a sedem stredných škôl, prišli aj členovia študentského a žiackeho parlamentu. Ako informovala hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, cieľom podujatia bolo objasniť mladým ľuďom význam politiky v živote mesta.

Študenti sa zaujímali sa o financovanie mestských knižníc, dopad finančnej krízy na mesto a ich rodiny, možnosti zapojenia sa do rozhodovacieho procesu o rozvoji športu a kultúry, čistenie verejných a športových priestranstiev a pod. Primátor František Knapík im ponúkol návod, ako sa stať dobrým, resp. vynikajúcom politikom. Jeho test obsahoval okrem iného aj otázky, či vedia štyri hodiny rozprávať o ničom, či majú sedliacky rozum, či majú schopnosti uhovoriť každého a či si chcú skomplikovať život. Po stretnutí s poslancami a predstaviteľmi mesta študenti absolvovali prehliadku vybraných oddelení Magistrátu mesta Košice.

Na Slovensku aktivity Európskeho týždňa mládeže zabezpečuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Do iniciatívy sa zapojili aj miestne samosprávy 11 miest s aktivitami na miestnej úrovni. Európsky týždeň mládeže na Slovensku vyvrcholí dnes v bratislavskej Mlynskej doline pred internátmi ¼udovíta Štúra návštevou Živých kníh – dobrovoľníkov Európskej dobrovoľníckej služby.

Európska komisia iniciovala podobné aktivity vo všetkých členských krajinách, krajinách EFTA (Nórsko, Island, Lichtenštajnsko), kandidátskych krajinách (Turecko, Chorvátsko) a bývalej juhoslovanskej republike Macedónsko. Komisia mládežníckymi podujatiami v celej Európe nielen hodnotí svoj doterajší prístup k mládeži a jej potrebám, ale aj vytvára priestor pre mladých ľudí vyjad   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk