magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

České centrum a Feman pripravujú v Košiciach Európske dni
@ Aktuálne -> Politika      Nov 11 2008 - 12:42 GMT
(SITA) – Európske dni – European Days s prezentáciou 27 krajín Európskej únie plus Ukrajiny sa majú konať v Košiciach. „Chceme do Košíc priniesť európskeho ducha a súčasne Európanom predstaviť východ Slovenska," informovali dnes na tlačovej besede organizátori podujatia riaditeľ združenia Feman Eduard Buraš a riaditeľka Českého centra v Košiciach Kateøina Novotná.

„Náš zámer sa stretol s veľkým pozitívnym ohlasom veľvyslancov členských krajín Európskej únie,“ povedala Novotná. Buraš doložil, že tento jedinečný prvý veľký projekt celoeurópskeho rozmeru podporujú aj mesto Košice a Košický samosprávny kraj. Na projekte začali pracovať v máji tohto roku a v súčasnosti sú už hotové jeho základné rámce. Ako uviedol Buraš, predbežné náklady na realizáciu projektu sa pohybujú okolo desať miliónov korún (331 939 €).

„Celý program Európskych dní bude kompletne hotový v marci a dni sa uskutočnia 4. až 7. júna na budúci rok. Už teraz vieme, že prezentácie toho najlepšieho z jednotlivých krajín EÚ budú v stánkoch na Hlavnej ulici a kultúrne podujatia na javiskách pri Immaculate a Dolnej bráne. Očakávame, že do Košíc prídu stovky, ak nie tisícky ľudí z únie s posolstvami svojich krajín,“ povedal Buraš. Súčasťou podujatie bude Ekonomické fórum pre podnikateľov z EÚ venované rozvoju východného Slovenska a hovoriť budú aj o možnostiach spolupráce s Ukrajinou. Diplomatické fórum, na ktoré dostanú pozvánku najvyšší predstavitelia štátov EÚ a Ukrajiny, bude venované vzťahom členských štátov EÚ a Ukrajiny. Pripravuje sa aj prehliadka filmov, výstavy obrazov a ďalšie akcie kultúrneho charakteru.

„Pripravujeme aj lotériu, ktorá bude mať charitatívny rozmer a výťažok sa použije na humanitárne účely, myslíme si, že bude aj vhodnou formou propagácie celého podujatia v širokej verejnosti,“ povedal Buraš.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk