magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Lenny Kravitz vystúpi 30. júna v košickej Steel Aréne
@ Kultúra -> Koncerty      Dec 01 2008 - 15:07 GMT
(SITA) - Po úspešnom bratislavskom koncerte v júni 2008 sa spevák Lenny Kravitz po roku vráti na Slovensko. Tentokrát do metropoly východu, kde vystúpi 30. júna 2009 v košickej Steel Aréne. Okrem notoricky známych hitov z deväťdesiatych rokov predstaví, podobne ako v Bratislave, aj skladby z aktuálneho albumu It Is Time For a Love Revolution.

Lenny Kravitz sa zapísal do povedomia ľudí už pred devätnástimi rokmi. Napriek tomu, že odvtedy sa v populárnej hudbe mnohé zmenilo, ostáva tento muzikant výraznou postavou svetovej scény a jedným z najúspešnejších rockových hudobníkov posledných rokov. "Som typom človeka, čo skúša experimentovať s novými vecami a neustále mení svoje vízie a perspektívy. Naozaj sa snažím udržať veci pri živote, stretávať sa s rôznymi ľuďmi a rôznymi vplyvmi. Chodím na miesta, kde som nebol nikdy predtým, kde nikoho nepoznám a zbieram skúsenosti. Toto všetko sa premieta do hudby, ktorú robím,“ uviedol americký spevák, skladateľ a multiinštrumentalista.

Košický koncert bude súčasťou turné k nahrávke It Is Time For a Love Revolution a práve pri nahrávaní tohto albumu sa cítil Kravitz slobodný ako nikdy predtým. "Album Let Love Rule som robil bez prípravy, bez ľudí z hudobného biznisu, bez tlaku zanechať určitý dojem o mne samotnom. A toto je presne pocit, aký som mal aj pri nahrávaní posledného albumu. Bolo to, akoby som začal písať novú kapitolu,“ povedal Kravitz o CD, ktoré vzniklo v priebehu minulého roku v New Yorku, Miami, Paríži, na Bahamách a v Brazílii. Väčšinu nástrojov na ňom nahral opäť Lenny sám.

Štyridsaťštyriročný Newyorčan má na svojom konte 8 štúdiových albumov a viac ako 40 singlov. Od roku 1989 nazbieral množstvo hudobných ocenení, napríklad 4 ceny Grammy (všetky za najlepší rockový výkon speváka), Brit Award (za najlepšieho medzinárodného speváka), American Music Award či My VH1 Music Award opäť v kategórií najlepší spevák.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk