magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bezdomovcov dnes obsluhoval primátor s viceprimátorom
@ Aktuálne -> Rôzne      Dec 23 2008 - 08:26 GMT
(SITA) - Košickí bezdomovci dostali dnes k Vianociam hneď dva darčeky – vianočný obed a prechodný nočný útulok na Alejovej ulici. Do útulku Arcidiecéznej charity Košice na Bosákovej ulici, kde sa podával vianočný obed, ich dnes prišla viac ako stovka. Vďaka súkromnej dobrovoľníckej finančnej zbierke Anetty Smikovej medzi jej kolegami a známymi dostali dnes zadarmo slávnostný vianočný obed – kapustnicu, rybu so zemiakovým šalátom, múčnik a ako darček balíčky s ovocím a hygienickými potrebami. Podujatie finančne podporilo aj mesto a osobne aj košický primátor František Knapík.

„Teraz sme vyzbierali vyše deväťtisíc korún (298,75 €) a pripravili sme okolo 150 porcií jedla a potravinových balíčkov,“ uviedla Smiková, ktorá zbierku a podujatie organizuje už šiesty rok. Po slávnostnej svätej omši, na ktorej sa zúčastnili aj primátor František Knapík a viceprimátor Mikuláš Čečko s manželkami, bezdomovci zasadli k prestretým stolom. Osobne ich obsluhovali Knapík, Čečko a ich manželky.

Na prvý pohľad bolo len ťažko usudzovať, že ide o bezdomovcov, prišli slušne oblečení, čistí a upravení aj vďaka tomu, že charitatívne organizácie im pomáhajú po celý rok.

Mesto v objekte na Alejovej ulici dnes otvorilo prechodný nočný útulok pre bezdomovcov. Útulok s kapacitou sto miest bude v prevádzke od 18:00 do 6:00 ráno. Okrem nocľahu je pre bezdomovcov k dispozícii aj teplé jedlo. Polievka sa bude vydávať každý deň za päť korún (0,17 €). Priestory na zriadenie útulku, vrátane finančných prostriedkov na prevádzku, poskytlo mesto Košice. Predpokladané uzavretie prechodného útulku je naplánované na 1. marca 2009.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606