magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Primátor Knapík odovzdal prvorodenému Košičanovi vecné dary
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 13 2009 - 09:11 GMT
SITA) – Kočík, plienky, oblečenie, deku, vaničku a iné vecné dary za vyše 300 eur odovzdal dnes primátor Košíc František Knapík rodičom prvorodeného Košičana Štefana Gažiho. Navštívil ich v chatrči v asanačnom pásme na Stokráskovej ulici, kde momentálne prebývajú u rodičov. Najprv bol len dvore, neskôr vošiel aj do skromného príbytku Gažiovcov, kde v dennej izbe vykurovanej drevom v piecke urobenej z plechového suda odpočíval maličký Števko.

Vzhľadom na podmienky ponúkol Knapík mamičke aj s jej tromi deťmi bývanie v krízovom centre. "Čo by som tam robila. Tu mám rodinu. O dieťa sa viem postarať, pomáha mi s tým aj moja mama, u ktorej bývame,“ povedala pani Gažiová.

Babička Vlasta Gažiová prezradila novinárom, že má z vnuka radosť, hoci ich v dome žije pätnásť. Primátorovi poďakovala za dary.

Pracovníci magistrátu museli pani Máriu Gažiovú i s dieťaťom po odchode z pôrodnice chvíľu hľadať, lebo sa nevrátila na Luník IX, kde mala nahlásený trvalý pobyt. Nakoniec ju sociálne pracovníčky s pomocou mestskej polície našli bývať u rodičov na Stokráskovej ulici
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606