magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V košickej Steel Aréne vystúpi 20. júna DJ Tiësto
@ Kultúra -> Koncerty      Feb 16 2009 - 15:54 GMT
(SITA) - V košickej Steel Aréne sa v sobotu 20. júna predstaví fenomenálny holandský DJ Tiësto. Po vystúpeniach v Bratislave sa tak trojnásobný držiteľ titulu DJ roka magazínu DJMag (2002, 2003 a 2004) ukáže po prvý raz aj na východnom Slovensku. Podľa informácií organizátorov by 40-ročný hudobník nominovaný na cenu Grammy mal v Košiciach predviesť štvorhodinový set v sprievode spektakulárnej technológie plnej zvuku, obrazu, svetla a efektov.

DJ Tiësto sa na svetovej hudobnej scéne začal pohybovať ako sólový dídžej od roku 2000 po tom, čo odišiel z formácie Gouryella, kde mu spoločnosť robil Ferry Corsten. O rok neskôr vydal debutový štúdiový album In My Memory. V roku 2003 Tiësto ako prvý DJ na svete vypredal s vlastnou šou štadión s kapacitou viac ako 25 000 divákov (štadión Gelredome v holandskom Arnheme). V roku 2004 odohral 90-minútový set na otváracom ceremoniáli OH v Aténach, ktorý videlo naživo okrem 70-tisíc prítomných divákov aj niekoľko miliárd ľudí pri televíznych obrazovkách.

V roku 2008 sa stal opäť rezidentom na baleárskom ostrove Ibiza, kde naplnil v priebehu leta dvanásťkrát klub Privilege, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov s prívlastkom najväčší na svete. Popritom však stále pokračovalo jeho turné In Search of Sunrise 7, v rámci ktorého sa mu podarilo získať ďalšie prvenstvo, keď ako prvý DJ vôbec vypredal londýnsku O2 Arenu s kapacitou 20 000 ľudí. V roku 2008 ho britský magazín Mixmag ocenil titulom Dj roka 2008.

Informáciu poskytla usporiadateľská spoločnosť Bizzare.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk