magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvanka aj na vystavu Partitury na skle
@ Kultúra -> Podujatia      Mar 19 2009 - 12:21 GMT
Francúzska aliancia Košice a Košice 2013, n.o, si Vás dovoľujú pozvať na tlačovú konferenciu pri príležitosti otvorenia 10. ročníka Dní francúzskej kultúry v Košiciach. Tlačová konferencia sa uskutoční v pondelok, 23. marca 2009 o 16:00 hod. v Múzeu Vojtecha Löfflera na Alžbetinej ulici 20 v Košiciach.

Hostia: J.E. Henry Cuny, veľvyslanec Francúzskej republiky, Denys Vinzant - autor výstavy D´ore et d´espace - Partitúry na skle, Alena Vachnová - Košice 2013, n.o.

Témy: Slovensko - francúzske vzťahy, nedávno skončené Predsedníctvom Francúzska v Rade EÚ, spolupráca Košice 2013, n.o. s francúzskymi mestami a predstavenie jedinečnej výstavy, na ktorej dôjde k spojeniu skla a hudby do efektného výsledku.

Zároveň Vás pozývame na vernisáž výstavy D´ore et d´espace vo výstavných priestoroch Múzea Vojtecha Löfflera na Alžbetinej ulici 20 v Košiciach, ktorá sa uskutoční 23. marca 2009 o 17:00 hod., bezprostredne po skončení tlačovej konferencie.

Záštitu nad podujatím prevzal František Knapík, primátor mesta Košice a J.E. Henry Cuny, Veľvyslanec Francúzskej republiky na Slovensku.

Autor Denys Vinzant o výstave: "D´Ore et d´Espace" je zvuková inštalácia, v ktorej sa vizuálna a zvuková zložka vzájomne dopåňajú. Na začiatku ide hlavne o písanie: písanie hudby, písanie partitúry. Z hudobného hľadiska sa dôraz kladie, presne tak ako vo väčšine mojich diel, skôr na hudobné detaily ako na farbu alebo inštrumentáciu (dalo by sa povedať, že moja práca má bližšie ku kontrapunktu ako k harmónii). Inštalácia prezentuje dva typy zápisov: na jednej strane sú sekvencie vyrátané počítačom, ide o skutočne zložité "zvukové trblietania", a na druhej strane, ako kontrapunkt, počuť melodické motívy s mnohými variáciami. Pokiaľ ide o vizuálnu zložku, písmo, ktorým je napísaná partitúra, sa približuje ku "kaligrafickému", ktoré zodpovedá prirodzenému štýlu písania hudby."

http://www.dailymotion.com/search/denys+Vinzant/video/x7i86a_denys-vinzant_music

Na stretnutie sa teší Zuzana Lehotská, manažérka pre komunikáciu s verejnosťou a médiami   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk