magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Michal David :Začíname Košicami
@ Kultúra -> Koncerty      Apr 17 2009 - 13:31 GMT

(SITA) - Český spevák Michal David v máji na Slovensku predstaví svoj nový koncertný program. Nápad ísť na turné po Čechách a Slovensku podľa jeho slov "vznikol po dvoch vypredaných Lucernách v novembri". Na oboch úspešných koncertoch predstavil "nový sound" svojich najväčších hitov, ktoré vyšli na albumoch Love Songs (2006) a Disco 2008 (2008). "Na základe týchto dvoch nových cédečiek som vytvoril koncertný program s kapelou, ktorý sme si vyskúšali v spomínanej Lucerne, kde mal obrovský úspech, a na základe toho som sa rozhodol, že usporiadame turné," povedal Michal David v rozhovore pre agentúru SITA. To, že sa vďaka nemu po siedmich rokoch vracia na Slovensko, je podľa neho príjemná súhra náhod. "No ako hovorím, po siedmich rokoch sa mení krv, chcelo to ten nový impulz, a nový elán do života, tak si myslím, že tých sedem rokov je dobrá perióda na to, aby sme tu urobili turné," poznamenal s tým, že tak snáď priláka na koncerty viac ľudí, ako keby tu koncertoval každý rok.

Sériu šiestich koncertov odštartuje 5. mája v košickej Infiniti aréne. Nasledovať budú vystúpenia v Prešove (6. mája), Ružomberku (7. mája), Prievidzi (11. mája), Trenčíne (12. mája) a Bratislave (14. mája). Mestá podľa jeho slov vybrala organizátorská agentúra, no riadili sa jeho zámerom prejsť Slovensko z východu na západ a skončiť v Bratislave. "Začíname Košicami, kde mám svoje výborné publikum, nasleduje Prešov, čo je síce blízko od seba, ale myslím, že tam tí ľudia prídu, potom Ružomberok, pretože je to už tak na pol ceste, potom Prievidza, Trenčín, no a Bratislava je jasná - tu v hale na Pasienkoch som mal pred štyrmi rokmi koncert, ktorý bol super úspešný, takže verím, že bude ďalší, ktorý dobre dopadne," zhrnul program turné.

Ako špeciálny hosť s ním na koncertnú šnúru vyrazí mladá slovenská speváčka Mária Čírová. Nebude však vystupovať ako predskokan, ale asi v polovici koncertu dostane priestor na dve svoje piesne. Okrem toho by mali spolu zaspievať duet. Po dlhších úvahách voľba padla na svetoznámu Somethin' Stupid, ktorú v roku 1967 naspieval C. Carson Parks s manželkou Gaile Foote, no preslávila sa vo verzii spievanej Frankom Sinatrom a jeho dcérou Nancy. V roku 2001 ju oživili Robbie Williams a Nicole Kidman. Keďže obaja hrajú na klavír, rozhodol sa to využiť a prehovoril "Máriu na krásny duet, kedy si spolu nielen zaspievame, ale aj zahráme".

Budúcoročnú päťdesiatku plánuje Michal David osláviť veľkým koncertom v pražskej O2 Aréne, kde by rád privítal aj Eltona Johna. "Bude tam množstvo hostí, vrátane, verím Karla Gotta a Heleny Vondráčkovej, ľudí z našich muzikálov a tak ďalej," prezradil s tým, že prierez jeho tvorby chce doplniť efektmi, videoklipmi a autentickými historickými zábermi. Medzi hosťami by sa ale podľa jeho slov mohol objaviť aj Elton John. "Ak sa nám podarí dohovoriť sa s ním, mal by tam vystúpiť ako hosť a zaspievať si so mnou duet," doplnil. O prenos z koncertu majú podľa Michala Davida záujem "prakticky všetky televízie v Čechách". Vzniknúť by mal hodinový alebo jedenapolhodinový program, ktorý si budú môcť televízni diváci a diváčky pozrieť v prime-time. Neskôr by sa mohli fanúšikovia a fanúšičky dočkať aj DVD so záznamom.

V súčasnosti Michal David pracuje na ďalšom muzikáli, ktorý vyrozpráva príbeh pražského kata Mydláøa, a premiéru by mal mať koncom roka 2010.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk