magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V košických firmách je ohrozených 1 800 pracovných miest
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Apr 17 2009 - 07:38 GMT
(SITA) - Od októbra 2008 nahlásilo košickému úradu práce hromadné prepúšťanie desať zamestnávateľov pričom je ohrozených 1 800 pracovných miest. Ako však uviedol hovorca košického úradu práce Igor Jakeš, skutočne zatiaľ bolo zrušených 200 pracovných miest, pričom do evidencie úradu prešlo 106 ľudí.

Hromadné prepúšťanie 227 pracovníkov v časovom rozpätí apríl až jún nahlásili košickému úradu práce dve firmy.Spoločnosť HS – Ingreal, a.s., prepustí v časovom horizonte apríl až júl celkom 38 zamestnancov.

Spoločnosť HS – Ingreal, a.s. so sídlom v Košiciach bola zapísaná do Obchodného registra SR vo februári 2002. Jej hlavnými činnosťami sú vykonávanie inžinierskych, priemyselných, bytových, občianskych a vodných stavieb, zemných, búracích a demolačných prác. Zaoberá sa tiež úpravou kovových výrobkov a kovového tovaru natieraním a morením, otryskovaním, pieskovaním a sústružením a prenájmom strojov a zariadení a strojných mechanizmov. Spoločnosť eviduje základné imanie 104,24 tis. eur.

Prepustenie až 189 pracovníkov v období máj až jún nahlásila aj košická firma zaoberajúca sa výrobou textilných a odevných výrobkov, ktorá si však nepraje uviesť svoje meno," uviedol v piatok na otázku agentúry SITA hovorca úradu Igor Jakeš. V tejto súvislosti uviedol, že táto firma končí svoju činnosť.

Podľa informácie Jakeša úrad práce k 17. aprílu tohto roka eviduje 159 voľných pracovných miest. Uviedol, že oproti porovnateľnému obdobiu minulého roka evidujú pokles nahlasovaných voľných pracovných miest hlavne z oblasti strojárstva a stavebníctva, pričom zamestnávatelia nemajú povinnosť oznamovať úradu voľné pracovné miesta.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606