magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stanovisko HC Košice k obvineniu hráča Ladislav Š. z vraždy
@ Aktuálne -> Rôzne      Apr 24 2009 - 15:51 GMT
(SITA) - Vedenie HC Košice vydalo oficiálne vyhlásenie k obvineniu svojho hráča Ladislava Š. z vraždy. Športová redakcia SITA ho uvádza v plnom znení bez redakčných uprav:

\"Šokujúca správa o Ladislavovi Ščurkovi nám vyrazila dych. Stala sa tragédia a za HC Košice chceme povedať, že nám je veľmi ľúto všetkých, ktorých sa prípad bolestne dotkol. Nevieme čo bolo motívom takéhoto činu a možno sa to ani nedozvieme. Je veľa ťažkých otázok, na ktoré možno nenájdeme ihneď odpoveď, pretože nevidíme do duše človeka. Vieme však naisto, že v našej práci budeme pokračovať. Akékoľvek násilie je v príkrom rozpore s tým čo presadzujeme v klube. Športové zápolenie v duchu fair play je správna cesta pre súčasných hokejistov z klubu a aj tých, ktorí sa na ňu vydajú o pár rokov.\"

Hokejista HC Košice Ladislav Š., ktorého kukláči vo štvrtok zadržali a predviedli na výsluch na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ SR) v Prešove pre podozrenie z vraždy popradského hokejového rozhodcu Mareka Liptaja, sa pod ťarchou dôkazov k skutku priznal. Potvrdil to na piatkovej tlačovej besede zástupca riaditeľa KR PZ v Prešove Karol Korpáš. Vražda sa stala na odpočívadle štátnej cesty 1/68 v smere z Košíc do Prešova pod Ťahanovcami. Preto vyšetrovanie prevzali košickí policajti - a do Košíc previezli aj obvineného Ladislava Š. Košický policajný vyšetrovateľ začal voči Ladislavovi Š. trestné stíhanie a obvinil ho z obzvlášť závažného trestného činu vraždy. O jeho väzbe má rozhodnúť v krátkom čase súd. Pri dokázaní viny a odsúdení mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Ako informoval viceprezident a generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš, vedenie majstrovského extraligového klubu sa nebude k prípadu vyjadrovať.

\"Celú vec má v rukách polícia a nám neprislúcha to komentovať,\"uviedol J. Bakoš v písomnom stanovisku.

Polícia o motíve vraždy nechce do ukončenia vyšetrovania podávať bližšie informácie. Podľa vyjadrenia zástupcu riaditeľa KR PZ v Košiciach Rudolfa Pilarčíka prípad nesúvisí s hokejovou kariérou 23-ročného Ladislava Š. Hlavným motívom vraždy pravdepodobne neboli ani peniaze.

Vražda sa stala v januári 2008 v nočných hodinách na odpočívadle pri Košiciach. Útoku predchádzala hádka oboch mladých mužov. Podľa vyšetrovateľov Ladislav Š. pichol obeť najmenej 14-krát do hrude a chrbta. Útočnú zbraň polícia nemá, mal by to byť nôž. Dvadsaťosemročný Marek Liptaj podľahol zraneniam na mieste činu. Niekdajší juniorský reprezentant SR a účastník dvoch svetových šampionátov hráčov do 20 rokov, ktorý od roku 2004 pôsobil v zámorskej juniorskej WHA, mŕtve telo M. Liptaja naložil do auta a odviezol do lesa v Huncovciach v okrese Kežmarok, kde ho zakopal do plytkého hrobu. Pozostatky tela objavili náhodne v decembri 2008. Mŕtvolu identifikovali na základe nájdených vecí a DNA. Na mieste sa našli časti oblečenia nebohého - nohavice, mikina, bunda a botasky, ktoré poukazujú na bodno-rezné rany. Pri mŕtvole sa našli tiež dve telefónne SIM karty. Policajti zaistili aj auto obvineného, ktoré je súčasťou vyšetrovania. R. Pilarčík sa prikláňa k verzii, že obvinený konal v afekte a pravdepodobne nešlo o pripravovanú vraždu   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606