magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V sobotu pochod proti kapitalizmu,infostánok mesto nepovolilo
@ Aktuálne -> Politika      May 14 2009 - 11:33 GMT
(SITA) – Pochod proti kapitalizmu a globalizácii, za sociálne istoty pod heslom Budúcnosť namiesto kapitalizmu sa má konať v sobotu 16. mája popoludní v Košiciach. Informuje o tom internetová stránka www.antikap.tk aj internetová stránka Slovenskej pospolitosti. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa košického magistrátu Lucia Mihoková, konanie protestného pochodu podľa zákona o zhromažďovacom práve oznámila mestu fyzická osoba – Tomáš Supuka.

„Keďže oznámenie bolo podané v lehote v zmysle zákona a spåňalo všetky náležitosti, ktoré treba uviesť, mesto nemôže zhromaždenie zakázať. Ak bude porušený zákon, mesto i polícia má právo pochod zastaviť. Nepovolili sme im možnosť zriadiť infostánok, keďže na Hlavnej ulici sa bude v tom čase konať viacero akcii,“ informovala Mihoková. Doložila, že žiadna iná organizácia ani fyzická osoba mestu neoznámila protestný pochod v rovnakom čase.

„Medzi mestskou políciou a Policajným zborom SR už boli dohodnuté všetky potrebné kroky a konkrétne preventívno-bezpečnostné opatrenia, ktoré však nemožno bližšie špecifikovať,“ povedala Mihoková.

Podľa organizátorov ľudstvo upadá do práchnivejúcej konzumnej spoločnosti plnej nenávisti, závisti a zvrátenosti. Denne sme presviedčaní o správnej ceste globalizácie sveta, ktorá má za následok príliv cudzích kultúr, kriminalitu prisťahovalcov, horiace autá a násilnosti v európskych uliciach, užívanie drog u čoraz nižšej vekovej hranice mladých ľudí a celkovú degeneráciu obyvateľstva, píšu organizátori.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk