magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

STM pripravilo pestrý program na Noc múzeí
@ Kultúra -> Podujatia      May 14 2009 - 11:48 GMT
(SITA) – Slovenské technické múzeum (STM) v Košiciach pripravilo na Noc múzeí v sobotu pestrý program vo svojich expozíciách vrátane detašovaných pracovísk. Ako dnes agentúru SITA informovala vedúca oddelenia prezentácie STM Jana Žakarovská Ïuricová, v hlavnej budove pripravili podujatia od 17. hodiny až do polnoci.

„Návštevníci si môžu prezrieť expozície vrátane vstupu do podzemia bane, zúčastniť sa na predvádzaní dynamických strojov v novej energetickej expozícií, parných strojov, vodných turbín a spaľovacích motorov, predvádzania vysokonapäťových efektov, vstúpiť do Faradayovej klietky. Súčasťou prehliadky je výstava Slovenská cesta do mikrokozmu,“ informovala Ïuricová. Planetárium pripravilo päť programov nazvaných Noc štyroch ročných období a obloha s Južným krížom.

Výnimočne až do 23:00 budú otvorené expozície Leteckého múzea a galéria prezidentských lietadiel, prehliadky budú doplnené simuláciou zvukovej kulisy pri vzlete a pristávaní rôznych lietadiel.

Vo vysunutom pracovisku Múzeum dopravy v Bratislave bude od 10:00 až do polnoci otvorená stála expozícia železničnej a automobilovej dopravy, aj aktuálna výstava Johannes Gutenberg. Odchod parného vlaku z Múzea dopravy na Rendez je o 11. hod., bude možnosť povoziť sa na šliapacej drezine, záujemcovia si môžu vyskúšať ručné pílenie koľajnice.

Otvorené bude aj Múzeum kinematografie a fotografickej techniky rodiny Schusterovcov v Medzeve od piatej do desiatej večer.

Bohatý program pripravilo STM v národnej kultúrnej pamiatke Solivar v Prešove. Program sa začína v sobotu o piatej popoludní a potrvá do jednej po polnoci. Organizátori pripravili pre deti maľovanie na chodník, vystúpenie tanečného súboru a prehliadku pri zapadajúcom slnku. Prvá nočná prehliadka sa začne o pol deviatej, o pol desiatej a pol jedenástej budú prehliadky so strašidlami pod názvom V múzeu straší. Na polnoc je pripravená prehliadka Strašidelná klopačka. Nebude chýbať ani diskotéka so strašidlami.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk