magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE: Zdenko Trebuľa je kandidátom Smeru vo voľbách do VÚC
@ Aktuálne -> Politika      Aug 20 2009 - 13:36 GMT
Zdenko Trebu¾a

Ján Süli

SDKÚ-DS stavia ako svojho kandidáta Jána Süliho a rokuje o jeho podpore aj s KDH. SMK ešte zvažuje, či pôjde do volieb samostatne alebo podporí niektorého kandidáta inej strany.
KOŠICE 20. augusta (SITA) – V novembrových voľbách do orgánov vyšších územných celkov bude v Košickom kraji na post predsedu Košického samosprávneho kraja za Smer-sociálna demokracia opäť kandidovať Zdenko Trebuľa. Pre agentúru SITA to potvrdil košický krajský tajomník strany Smer-SD Ján Miterpak. „Smer na krajskej úrovni zatiaľ ešte rokuje s ďalšími politickými stranami o vytvorení koalície pre voľby župana a prípadne aj pre poslancov. Rokovania by sa mali ukončiť do desiatich dní a dovtedy nebudeme konkretizovať, s ktorými stranami rokujeme,“ povedal Miterpak.

Kandidátom SDKÚ-DS v Košickom kraji je Ján Süli, o čom rozhodli regionálne primárne voľby, v ktorých sa vzdal kandidatúry predseda košického krajského regionálneho zväzu SDKÚ-DS a poslanec Národnej rady SR Viliam Novotný. SDKÚ-DS rokuje o podpore svojmu kandidátovi aj s KDH.

SMK uvažuje, že pôjde samostatne do volieb do orgánov vyšších územných celkov. Ako pre agentúru SITA uviedol člen republikového predsedníctva SMK Štefan Zachariáš, definitívne rozhodnutie zatiaľ nepadlo. „Počkáme na okresné konferencie, ktoré sa budú konať začiatkom septembra a na nich sa budú kreovať kandidáti na poslancov a potom rada rozhodne, či postavíme svojho kandidáta na župana alebo pôjdeme do koalície s nejakou stranou a podporíme jej kandidáta,“ povedal Zachariáš.

Zdenko Trebuľa sa narodil 29. septembra 1955 v Martine, no dlhé roky žije v Košiciach, kde v roku 1978 ukončil štúdium na právnickej fakulte. Najskôr pracoval ako právnik vo VSŽ, od roku 1981 do roku 1986 na Obvodnom národnom výbore a do roku 1990 bol politickým pracovníkom Mestského výboru KSS. Po roku 1990 pôsobil ako advokát. V roku 1999 sa stal námestníkom košického primátora a neskôr bol v doplňujúcich voľbách zvolený za primátora mesta Košice, tento post zastával do roku 2005, keď bol zvolený za predsedu Košického samosprávneho kraja.

Ján Süli sa narodil 12. augusta 1947 v Košiciach. Absolvoval vysokú školu technickú a potom pracoval v košickom bytovom podniku a neskôr v obchode s palivami. Od roku 1990 až do roku 2006 zastával post starostu košickej mestskej časti Staré Mesto, odkiaľ odišiel pôsobiť na ministerstvo zahraničných vecí a zastával až do marca 2009 post generálneho konzula SR v Maďarsku v Békešskej Čabe.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk