magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ZDRAVOTNÍCTVO:V Košiciach bude stáť nový Inštitút nukleárnej medicíny
@ Aktuálne -> Zdravie      Sep 03 2009 - 07:46 GMT

V Košiciach by mal v budúcnosti stáť nový Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny. Predpokladaná hodnota výstavby vrátane opcie na dodávku dvoch kusov zdravotníckej technológie je 10,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.
3. septembra (SITA) - V Košiciach by mal v budúcnosti stáť nový Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny. Predpokladaná hodnota výstavby vrátane opcie na dodávku dvoch kusov zdravotníckej technológie je 10,7 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania zverejneného vo Vestníku verejného obstarávania.

Predmet zákazky by mal byť v prípade schválenia projektu na pridelenie nenávratného príspevku financovaný z Operačného programu Zdravotníctvo. V opačnom prípade z vlastných prostriedkov obstarávateľa. O súťažné podklady môžu záujemcovia žiadať do 14. septembra 2009, lehota na predkladanie ponúk je do 25. septembra tohto roku. O víťazovi rozhodne najnižšia cena.

Uchádzač musí okrem iného predložiť prehľad o dosiahnutom obrate v oblasti realizácie stavebných prác za posledné tri hospodárske roky, ktorý by za každý rok jednotlivo mal byť minimálne 5 mil. eur. Taktiež je povinný preukázať sa referenciami dodávok stavebných prác uskutočnených v posledných piatich rokoch a v roku 2009, pričom minimálna jedna musí byť s rozpočtovým nákladom 7,5 mil. eur bez DPH a minimálne jedna ako stavba, ktorá slúži na poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny v Košiciach bol zriadený vyčlenením z Východoslovenského onkologického ústavu na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR s účinnosťou od 1. septembra 2004. Vznikol ako vysokošpecializovaný odborný ústav pre zabezpečenie rozvoja diagnostiky najmodernejšími metódami medicínskeho zobrazovania a laboratórnymi postupmi nukleárnej a molekulárnej medicíny, ako aj pre liečbu ochorení pomocou otvorených žiaričov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606