magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Jubilejný ekumenický koncert sakrálnych spevov má spájať ľudí
@ Kultúra -> Koncerty      Sep 08 2009 - 13:11 GMT
IV. medzinárodný ekumenický koncert sakrálnych spevov

Na ekumenickom koncerte vystúpi šesť cirkevných zborov z troch krajín. Budú prezentovať sakrálnu hudbu kresťanských cirkví a židovskej náboženskej obce.

KOŠICE 8. septembra (SITA) – Združenie Naše aktivity pre Slovensko pripravilo na štvrtok 10. septembra v košickom štátnom divadle už V. ročník medzinárodného ekumenického koncertu sakrálnych spevov. Ako dnes na tlačovej besede informoval prezident združenia Peter Solej, na podujatí sa zúčastní šesť cirkevných zborov zo Slovenska, Maďarska a Ukrajiny.

Na koncerte s rímskokatolíckymi spevmi vystúpi košický Zbor sv. Cecílie, evanjelické spevy prednesie spevokol Pútnik z Obišoviec. Zbor sv. Efréma z Budapešti bude prezentovať gréckokatolícke spevy. Kvartet z Rimavskej Soboty vystúpi s kresťanskými spevmi reformovanej cirkvi. Zbor Kantus z ukrajinského Užhorodu prednesie pravoslávne spevy. So židovskými piesňami na koncerte vystúpi speváčka Jana Orlická s kapelou z Banskej Bystrice.

„Piate medzinárodné ekumenické stretnutie sa koná pod záštitou hierarchov piatich najväčších kresťanských cirkví a židovskej náboženskej obce. Jeho cieľom je spájať ľudí umením, prehlbovať medzi nimi náboženský dialóg a podporovať vzájomnú toleranciu,“ povedal Solej. Doložil, že na koncert pozvali okrem vysokých cirkevných hodnostárov vyše 400 hostí vrátane popredných predstaviteľov štátu a politikov, diplomatov a predstaviteľov samosprávy.

Vstupné na podujatie je dobrovoľné a výťažok je určený na podporu Zvrchovaného rádu Maltézskych rytierov na Slovensku. Prvé dva ročníky ekumenických koncertov sa uskutočnili v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach, dejiskom tretieho ročníka bol Prešov a štvrtý sa konal v Košiciach.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk