magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ALICE COOPER na Slovensku!
@ Kultúra -> Koncerty      Sep 11 2009 - 10:38 GMT

Americká rocková ikona, legenda Alice Cooper, vystúpi 18. novembra v Košiciach v športovej hale Cassosport a 19. novembra v Bratislave na Pasienkoch! Jeho kroky po prvýkrát vedú aj do našich končín a tak si budú môcť aj slovenskí diváci vychutnať jeho perfektné živé vystúpenia. Vincent Damon Furnier sa v sedemdesiatych rokoch preslávil extravagantnými vystúpeniami, pri ktorých využíval hororové rekvizity a preto je jeho hudba mnohokrát označovaná aj ako horror-rock.

Na koncertoch si potrpí na kulisy a celkové prevedenie šou a preto sa je na čo tešiť! Na hudobnom poli sa pohybuje už neuveriteľných 40 rokov! Za ten čas už nahral 25 albumov a odohral nespočetné množstvo koncertov. V zákulisí je Alice Cooper známy svojím spoločenským a vtipným vystupovaním, v The Rolling Stone Album Guide je charakterizovaný ako jeden z najobľúbenejších rock-metalových zabávačov. Pomohol zosúladiť zvuk a obrazový prejav heavy metalu a rocku, je označovaný za človeka, ktorý uviedol hororové prvky do rock'n'rollu a človeka, vďaka ktorému pódiové umenie a šoumenstvo sa stalo súčasťou tohto žánru.

Alice Cooper je nielen hudobníkom, je aj hercom, golfovou celebritou, majiteľom reštaurácie a od roku 2004 aj rozhlasovým moderátorom, ktorý má vlastnú reláciu o klasickej rockovej hudbe s názvom Nights with Alice Cooper. Podľa hudobnej televíznej stanici VH1 bol Alice Cooper daný na 20. miesto zoznamu stovky najlepších hardrockových umelcov všetkých čias.

Medzi jeho obrovské hity patria skladby Poison, House of Fire, Hey Stoopid, No More Mr. Nice Guy či School´s Out. Poslednou štúdiovkou Coopera je album Along Came a Spider (2008), ktorý debutoval v americkej hitparáde Billboard 200 na 51. mieste. V britskom rebríčku sa uchytil na 31. pozícií.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk