magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

KOŠICE: Na Moyzesovej ulici vyrastie nový univerzitný areál
@ Aktuálne -> Školstvo      Sep 21 2009 - 12:36 GMT
Na Moyzesovej ulici v Košiciach dnes slávnostne poklopkali základný kameň nového areálu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Začínajú rekonštrukciu posluchárne a objektu, v ktorom bude sídliť univerzitná knižnica. Náklady sú takmer 4 milióny eur. Začína sa aj rekonštrukcia hlavného objektu, v ktorom bude filozofická fakulta. Náklady dosiahnu takmer 5 miliónov eur. V tretej etape sa univerzita uchádza o 6 miliónov eur. Komplexná rekonštrukcia celého areálu by mala byť ukončená v roku 2012.

KOŠICE 21. septembra (SITA) – Základný kameň nového areálu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) na Moyzesovej ulici v Košiciach dnes slávnostne poklopkali minister školstva Ján Mikolaj a rektor univerzity Ladislav Mirossay. Ako uviedol rektor univerzita tu už preinvestovala okolo 300 000 eur na rekonštrukciu inžinierskych sieti. V súčasnosti začínajú rekonštrukciu veľkej posluchárne a objektu, v ktorom bude sídliť univerzitná knižnica, za takmer 4 milióny eur. Obnova má byť ukončená v auguste 2010.

Už na jeseň sa má začať aj rekonštrukcia hlavného objektu, v ktorom bude filozofická fakulta. Náklady na rekonštrukciu dosiahnu takmer 5 miliónov eur a práce plánujú ukončiť v auguste 2011. V tretej etape sa univerzita uchádza o prostriedky vo výške takmer 6 miliónov eur. Komplexná rekonštrukcia celého areálu by mala byť ukončená v roku 2012. Po rekonštrukcii, ktorá prebieha po etapách, by tu mala byť univerzitná knižnica, posluchárne, fakulty filozofická a verejnej správy, aj moderná jedáleň.

Minister Mikolaj na krátkom brífingu ocenil, že škola sa do rekonštrukcie pustila po etapách a začala od podlahy, inžinierskymi sieťami. Doložil, že podstatnú časť zdrojov získali zo štrukturálnych fondov.

Univerzita získala areál na Moyzesovej ulici po bývalej detskej fakultnej nemocnici a odkúpila aj priľahlý objekt niekdajšej gynekologicko-pôrodníckej kliniky. Náklady na odkúpenie presiahli tri milióny eur.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk