magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kandidát Smeru Trebuľa dostane aj hlasy ¼S-HZDS, podporí ho aj strana Most
@ Aktuálne -> Politika      Sep 29 2009 - 15:08 GMT

KOŠICE 29. septembra (SITA) – Košickí krajskí predsedovia strán Smer-SD a ¼udovej strany-HZDS dnes na tlačovej besede oznámili spoločný postup a vzájomnú dohodu pri podpore kandidáta Zdenka Trebuľu na post predsedu košického vyššieho územného celku. „O podpore Trebuľovi rozhodli ľudia v okresoch, ale aj delegáti na krajskom nominačnom sneme, ktorí ho vyhodnotili ako momentálne najvhodnejšieho kandidáta,“ povedal krajský šéf ¼S-HZDS Alojz Engliš. "Nášmu kandidátovi (Trebuľovi - pozn. SITA) vyslovila podporu okrem ¼S-HZDS aj trojkoalícia menších politických strán – Slobodné fórum, Hnutie za demokraciu a Strana občianskej solidarity.

Stále ešte rokujeme so stranou Most-Híd a SMK, ktorá sa má v najbližších dňoch rozhodnúť, či navrhne na post župana svojho kandidáta, alebo nie,“ skonštatoval predseda krajskej organizácie Smeru-SD Peter Žiga. Dodal, že pokiaľ ide o voľby poslancov, Smer postaví vlastnú kandidátku. Nenavrhne plný počet 57 kandidátov, ale len 43. „Uvedomujeme si politickú realitu a staviame ľudí, ktorí majú potenciál, aby boli zvolení,“ povedal Žiga. ¼S-HZDS nominuje 19 kandidátov na poslancov.

„Strany, ktoré podporia nášho kandidáta majú záujem aj po voľbách vytvoriť povolebnú koalíciu, ale zatiaľ je o tom predčasné hovoriť,“ povedal Žiga. Podľa neho sú tohtoročné voľby iné ako pred štyrmi rokmi. Bude menej kandidátov a nebudú sa tak trieštiť hlasy voličov. "Smer je rozhodnutý urobiť maximum pre to, aby sa o županovi rozhodlo v prvom kole,“ odpovedal Žiga na otázku agentúry SITA. Doložil, že v súčasnosti majú v krajskom zastupiteľstve dvanásť poslancov a za úspech budú považovať, ak sa im podarí dosiahnuť minimálne rovnaký počet mandátov.

Podporu kandidátovi Smeru-SD na post župana dnes oficiálne verejne deklaroval predseda košickej krajskej organizácie strany Most - Híd Elemér Jakab. Ako uviedol, rozhodla o tom krajská rada aj republikové predstavenstvo, ktoré pozitívne zhodnotili doterajšie pôsobenie Zdenka Trebuľu ako predsedu vyššieho územného celku. „Strana postaví vlastných 39 kandidátov na 57 poslaneckých mandátov, pričom kandidujú v každom z jedenástich obvodov okrem Gelnice,“ povedal Jakab.

Ako dnes (1.10.2009) informoval krajský predseda Smeru-SD Peter Žiga, ich kandidáta Zdenka Trebuľu k dnešnému dňu z relevantných politických strán podporujú ¼udová strana-HZDS, trojkoalícia menších strán Hnutie za demokraciu (HZD), Strana občianskej solidarity (SOS) a Slobodné fórum (SF), liberálna strana Liga a Most – Híd. „Stále ešte rokujeme so Stranou maďarskej koalície a očakávame, že rokovania uzavrieme do konca týždňa,“ povedal Žiga.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk