magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prednosta úradu Luníka IX má pripraviť projekty pre eurofondy
@ Aktuálne -> Rôzne      Oct 21 2009 - 08:17 GMT
KOŠICE 21. októbra (SITA) – Na budúci týždeň v utorok chce starosta košickej mestskej časti Luník IX Ladislav Šaňa predstaviť pracovníkom nového prednostu miestneho úradu. Má ním byť Ladislav Petráš.
„Dlhší čas sme nemali prednostu, vhodného človeka som našiel v osobe Ladislava Petráša, ktorý podnikal a má dobré kontakty. Nebude len prednostom, ale chcem, aby sa v prvom rade venoval príprave projektov na čerpanie prostriedkov z európskych fondov. Podľa mojich informácií na riešenie rómskej problematiky má byť z eurofondov vyčlenených okolo 200 miliónov eur a bola by škoda, keby sme to nevyužili pri rozvoji a skvalitnení života v našej mestskej časti,“ povedal dnes pre agentúru SITA Ladislav Šaňa.

Na otázku agentúry SITA, či prednostu získal na základe výberového konania, Šaňa odvetil, že v tomto prípade to nebolo nutné a ani zákon to nepredpisuje. „Je v mojej kompetencii vymenovať prednostu, a pána Petráša poznám dlhšie, je to inžinier a nám tu treba skúseného a vzdelaného človeka,“ povedal Šaňa.

Ako uviedol Šaňa, nový prednosta má pripraviť stratégiu a projekty riešenia základných problémov na Luníku IX, ktoré chcú predložiť vláde. Projekty sa majú orientovať predovšetkým na kultúru, vzdelávanie. „Chceme na Luníku IX zriadiť športové ihrisko. Bol by som rád, keby sa nám tu podarilo otvoriť dislokované triedy nejakého odborného učilišťa. Treba vytvoriť podmienky pre mladých a riešiť celý rad problémov s bývaním, hygienou,“ povedal starosta. Kategoricky poprel podozrenia, že ide len o to, aby sa na projektoch nejaká skupina nabalila.

Otázku svojho dlhu a označenie za neplatiča označil za veľké nedorozumenie. „Ja som platil, ale zrejme sa stala niekde chyba. Mal som nejaký dlh a už som bytovému podniku zaplatil 450 eur, no nemôže to byť okolo 4 500 eur, je to omyl. Mám bločky, koľko a kedy som platil. Manželka to práve dáva dokopy a pôjdeme si to vykonzultovať na bytový podnik. Ak je tam nejaká malá dlžoba, určite ju vyrovnám. Ak bude treba, svoju pravdu budem obhajovať aj na súde. No budem potom žiadať verejné ospravedlnenie,“ povedal dnes Šaňa. Doložil, že nielen podľa jeho mienky je zverejnenie jeho mena ako dlžníka a neplatiča tichá pomsta za medializovanú kauzu, v ktorej pracovník bytového podniku navrhoval Rómom odhlásenie sa z trvalého pobytu a vysťahovanie do zahraničia za úplatu.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606