magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na skvalitnenie vzdelávania získali školy takmer tristotisíc €
@ Aktuálne -> Školstvo      Nov 25 2009 - 13:38 GMT
KOŠICE 25. novembra (SITA) – Mestu Košice boli v rámci operačného programu Vzdelávanie schválené dva projekty, na ktoré dostane prostriedky z európskych fondov. Ako informoval pracovník kancelárie primátora Jaro Kerner, na projekt pod názvom Inovácia vzdelávacieho programu košických ZŠ - cesta k zlepšeniu kľúčových kompetencií bol mestu schválený nenávratný finančný príspevok 151 014 € , mesto ho spolufinancuje čiastkou 7 948 €. Druhý projekt pod názvom Košické moderné školy dostal 139 990 € a mesto sa na jeho spolufinancovaní podieľa sumou 8 234 €. K projektom sa dnes uskutočnil odborný seminár.

Prvý projekt je zameraný na tvorbu, inováciu a implementáciu predmetov a ich oblastí v šiestich základných školách. Učitelia škôl Bukovecká 17, Dolina 43 Košice - Poľov, Jenisejská 22, ¼udovíta Fullu, Maurerova 21 a Postupimská 37 počas trvania projektu vytvoria dva nové predmety, 61 nových didaktických pomôcok s dôrazom na podporu zvyšovania kvality vzdelávania na základe inovácií, jeden nový kurz, inovujú deväť predmetov a pripravujú žiakov na život a prácu vo vedomostnej spoločnosti. V projekte vytvárajú podmienky pre žiakov tak, aby boli nielen dostatočne vzdelaní, ale aby sa aj naučili kriticky myslieť, analyzovať a vyhodnocovať informácie. Projekt potrvá dva roky, informovala projektová manažérka Daniela Jutková.

"Strategickým cieľom druhého projektu je inovovať metódy, formy a obsah prírodovedných, jazykovedných a spoločenskovedných predmetov s využitím informačno-komunikačných technológií, s dôrazom na vnímanie košického regiónu a integráciu detí so špeciálnymi potrebami. Do projektu sú zapojené dve základné školy - ZŠ Gemerská 2 a ZŠ Tomášikova 31," informovala manažérka projektu Košické moderné školy Beáta Lopušniaková.

Na seminári predstavili svoje úspešné projekty aj dve základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice – ZŠ Kežmarská 28 a ZŠ Užhorodská 39. Projekty, zamerané na inovatívne formy práce a modernizáciu výchovno – vzdelávacieho procesu podali školy samostatne, mesto sa podieľa na ich spolufinancovaní sumou 11 578 €. ZŠ Kežmarská 28 získala na projekt s názvom Znalosť cudzích jazykov nám otvára dvere do sveta nenávratný finančný príspevok 68 476 € a ZŠ Užhorodská 39 na projekt s názvom Učenie (sa) nás baví 154 937 €.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk