magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Smer v poslaneckom klube v KSK s ďalšími stranami
@ Aktuálne -> Politika      Dec 08 2009 - 08:29 GMT
KOŠICE 7. decembra (SITA) - Na dnešnom rokovaní predstaviteľov a poslancov strany Smer-SD a ďalších politických subjektov sa hovorilo o postoch podpredsedov Košického samosprávneho kraja (KSK), riaditeľa úradu a o kreovaní poslaneckého klubu. V odpovedi na otázku agentúry SITA to dnes podvečer potvrdil krajský predseda Smeru-SD Peter Žiga. Strana Smer-SD získala v regionálnych voľbách 26 poslaneckých kresiel v Zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja. „Dospeli sme k dohode, že poslanci za stranu Smer-SD vytvoria spoločný klub s poslancami za ¼S-HZDS, SMK, nezávislými a členmi klubu budú aj zvolení poslanci za trojkoalíciu Slobodné fórum, Strana občianskej solidarity a Hnutie za demokraciu. Klub bude mať celkom 44 členov. Na dnešnom stretnutí poslanci za predsedu klubu zvolili Borisa Farkašovského,“ povedal Žiga.

Vo voľbách bol za predsedu Košického samosprávneho kraja s výrazným náskokom pred ostatnými zvolený kandidát Smeru Zdenko Trebuľa. Žiga informoval, že Smer navrhne za podpredsedu Emila Ïurovčíka. „Druhý post podpredsedu ponúkneme SMK a je na nich, či opäť navrhnú doterajšie podpredsedu Jána Szöllösa, alebo niekoho iného. Na post riaditeľa Úradu KSK navrhujeme namiesto doterajšej riaditeľky Rozálie Múdrej Ondreja Bernáta,“ povedal Žiga. Doložil, že ešte neskončili rokovania o zložení jednotlivých komisií a ich predsedov, a niektoré ponúknu aj opozícii, pričom rátajú s tým, že niektoré komisie povedú opoziční poslanci z SDKÚ-DS.

Všetky návrhy musí prerokovať a schváliť ustanovujúce zastupiteľstvo, ktoré sa uskutoční 14. decembra.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk