magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

O mesto sa zaujímajú noví zahraniční investori
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Dec 10 2009 - 02:49 GMT
KOŠICE 9. decembra (SITA) – Aj vďaka októbrovej, prvej medzinárodnej investičnej konferencii mesta Košice Invest 2009 – Invest in the East prejavili o mesto záujem v uplynulých týždňoch viacerí zahraniční investori. Informoval o tom vedúci komunikačného referátu košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ. Ako informoval vedúci referátu styku so zahraničím Rastislav Puchala, ktorý je aj kontaktnou osobou pre investorov, dvaja investori chcú v meste preinvestovať okolo 45 miliónov eur a vytvoriť približne 250 pracovných miest.

„Ide o nemeckú, belgickú, fínsku spoločnosť a skupiny portugalských a čínskych investorov. Podľa ohlasov z podnikateľského prostredia očakávame v nasledujúcom období ďalšie investičné zámery,“ uviedol primátor mesta František Knapík. Puchala spresnil, že záujem investorov z uplynulých týždňov sa týka oblastí projektov s vyššou pridanou hodnotou, vedy a výskumu, ďalej výroby priemyselných plastových profilov, izolačných materiálov, strojárskej a potravinárskej produkcie, retailu a stavebných materiálov.

„Dvaja zo záujemcov špecifikovali objem svojej investície, v prvej fáze každý z nich na úrovni od 20 do 25 miliónov eur a mali by vytvoriť 150 až 250 pracovných miest a v ďalšej fáze ešte viac. Ďalší záujemca avizuje dokonca 500 až 800 nových pracovných pozícií,“ vyjadril sa Puchala.

Doplnil, že v niektorých prípadoch boli dohodnuté opakované návštevy v nasledujúcich mesiacoch a v prvej polovici roka 2010 a s ďalšími potenciálnymi investormi komunikuje samospráva prostredníctvom kontaktných osôb.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606