magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Zomrel akademický maliar Michal Čičvák
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 13 2010 - 04:37 GMT

KOŠICE. Vo veku nedožitých 55 rokov zomrel významný košický maliar Michal Čičvák. Dnes v predpoludňajších hodinách telo zosnulého našla v jeho byte umelcova dcéra.
Východoslovenská galéria v Košiciach oznamuje, že kondolenčná kniha k úmrtiu akad. maliara Michala Čičváka (1955-2010) bude vystavená vo vestibule budovy Východoslovenskej galérie na Hlavnej ul. 27 v Košiciach od zajtra, t.j. od 14. januára 2010 od 10.00 hod.

Akademický maliar Michal Čičvák sa narodil 20. mája 1955 v Sobranciach. Celý svoj život tvoril a prežil v Košiciach. Ako talentovaný výtvarník začal po stredoškolských štúdiách v roku 1973 študovať maliarstvo na poľskej Štátnej vysokej škole výtvarných umení v Gdansku. Štúdiá voľnej maľby na uvedenej škole absolvoval v roku 1978 u prof. R. U. Usareviča a prof. Ostrowského. Už počas gymnaziálnych štúdií súkromne študoval maľbu u košických maliarov (Borecký, Doboš, Feld).

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606