magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Najvyšší súd chce chráneného svedka v kauze okoličányovcov priamo konfrontovať
@ Aktuálne -> Politika      Mar 10 2010 - 11:46 GMT
BRATISLAVA/KOŠICE. Chránený svedok Róbert Görcsös v kauze údajnej východoslovenskej zločineckej skupiny Róberta Okoličányho bude možno svoje svedectvá konfrontovať s obžalovanými tvárou v tvár. Vyplýva to z rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý zrušil v tomto prípade minuloročný verdikt Špeciálneho súdu. Podľa neho osem obžalovaných malo ísť do väzenia, pričom údajný šéf gangu Róbert Okoličány a nájomný vrah Jaroslav Potučko dostali doživotie.

Najvyšší súd odporučil Špecializovanému trestnému súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý je povinný v prípade opäť konať a rozhodnúť, aby preveril, či je svedok Róbert Görcsös stále zaradený do programu ochrany a či existujú hrozby na jeho osobu v prípade priameho výsluchu pred súdom. NS SR odporúča prvostupňovému súdu, aby zvážil konfrontáciu Görcsösa s obžalovanými, pretože podľa neho nebol zo strany prokuratúry okrem výpovede chráneného svedka produkovaný iný dôkaz, ktorý by priamo potvrdzoval účasť obžalovaných na väčšine žalovaných skutkov. Konfrontáciu svedka s obžalovanými budú pravdepodobne žiadať aj obhajcovia.

čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk