magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Najvyšší súd: Pravdu má starosta Západu
@ Aktuálne -> Politika      Mar 16 2010 - 09:00 GMT
Viac ako dva roky trval spor medzi starostom a poslancami o úväzku prednostu úradu na najväčšom košickom sídlisku. Najvyšší súd dal za pravdu starostovi. Poslanci Západu prekročili svoje právomoci.
KOŠICE. Poslanci nemohli skrátiť úväzok prednostu na polovicu. Povedal to Najvyšší súd Slovenskej republiky. Jeho rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť koncom januára. Ruší sa ním časť uznesenia miestneho zastupiteľstva z októbra 2007. Zároveň bude mestská časť čeliť občiansko-právnemu sporu a bude musieť vyplatiť ušlú mzdu a odvody.

Spor, ktorý prešiel prokuratúrou a súdmi, začal koncom roka 2007. Poslanci vtedy napriek starostovým protestom schválili zmenu v organizácii miestneho úradu. Okrem iného rozhodli, že prednosta bude pracovať len dvadsať hodín týždenne a polovica jeho úväzku sa presunie na oddelenie výstavby, kde sa zriadi miesto referenta.


čítaj celý článok   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk