magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Výstava diel Michala HAJNALA vo Východoslovenskej galérii
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Jun 30 2010 - 14:24 GMT

Východoslovenská galéria v Košiciach a Košický samosprávny kraj vás pozývajú na vernisáž výstavy RETROSPEKTÍVA - Michal HAJNAL. Vernisáž sa koná 30. júna 2010 (streda) o 17.30 v priestoroch galérie na Hlavnej 27. Výstava potrvá do 25. júla 2010. Kurátorkou je Gabriela Haščáková.

Michal Hajnal predstaví na retrospektívnej výstave vo Východoslovenskej galérii v Košiciach súbor 30-tich akrylových malieb.

Michal Hajnal sa narodil 2. 8. 1935. Rodák z maďarského Anarcsa strávil väčšinu svojho detstva v Miskolci. Od 50–tých rokov študoval v Košiciach u ¼udovíta Felda, Júliusa Nemčíka, Vojtecha Lofflera a Júliusa Bukovinského. Popri tom navštevoval v Budapešti súkromnú školu J. Barcsayho.

V 90–tých rokoch sa presťahoval do Prahy, kde má svoj ateliér dodnes. Celkový tvorivý svet tohto košicko-pražského umelca je ovplyvnený početnými umeleckými smermi a štylistickými tendenciami 20. storočia. Zvláštnosť obrazov umelca sa skrýva v analytickom svetelnom zaobchádzaní s farbou. Jeho olejomaľby pôsobia nesmierne živo farebnosťou raz teplých, inokedy studených tónov.

30. 6. 2010 prebehne v Košiciach súčasne otvorenie dvoch výstav Michala Hajnala. O 16.00 sa uskutoční vernisáž kresieb autora v Slovenskom technickom múzeu, o 17.30 slávnostné otvorenie jeho maliarskej výstavy vo Východoslovenskej galérii.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk