magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Prvý deň Leta v parku prilákal viac ako 2000 návštevníkov
@ Kultúra -> Koncerty      Jul 30 2010 - 14:24 GMT
Autor fotografii: mtschk

Autor fotografii: mtschk

Autor fotografii: mtschk

Leto v parku je festival, ktorý ponúka širokú škálu podujatí pre všetky generácie. V takomto znamení sa niesol i prvý koncert, ktorý otvoril celý festival. Sériu kultúrno-spoločenských podujatí odštartovala prvá dvojica kapiel Vidiek a MIDI LIDI. Netradičné spojenie navrhol dramaturg celého projektu Tomáš Makara „Našim dramaturgickým zámerom bolo spojiť kapelu, ktorá je v našich končinách známa s kapelou, ktorá produkuje kvalitnú hudbu, avšak je ešte pre mnohých ľudí nepoznaná.“

Vidiecku atmosféru doplnenú elektronickou nádielkou v podaní českého tria si štvrtkový večer vychutnávalo vo areáli Kasární/Kulturparku viac, ako 2000 návštevníkov, ktorí prispeli k skvelej atmosfére. V dave sa stretla staršia generácia s tou mladšou, keďže Leto v parku ponúka program, kde je pre každého niečo a pre všetkých všetko. Z dôvodu očakávanej vysokej návštevnosti bolo posilnené aj personálne zabezpečenie areálu, o ktoré sa postaralo 16 dobrovoľníkov.

V prostredí parku, situovaného v centre mesta, sa tak vytvoril priestor pre oddych a kultúru, ktorý bude širokej verejnosti otvorený až do 29. augusta. Ponúkne koncerty, divadlá, workshopy, letné kino či netradičnú mestskú pláž.

Po vydarenom začiatku pokračuje tento týždeň nie menej zaujímavým programom. Od piatka si v areáli rozloží svoj Historický vojenský tábor skupina historického šermu Via Cassa, v sobotu je pripravené monumentálne mystické divadelné predstavenie EN TO PAN – Kameň mudrcov v podaní českého divadla Cirkus Garuda a nedeľa už bude tradične patriť rodinám s deťmi, pre ktoré je pripravená hra o Zlatej rybke a kreatívne detské dielne pod vedením Romana Sorgera a Mariána Lacka.

VSTUP ZDARMA, podrobné informácie o programe na www.kosice2013.sk   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk