magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pozvánka: Priatelia Zeme – SPZ
@ Aktuálne -> Zdravie      Nov 15 2010 - 07:48 GMT

radi by sme Vás pozvali na zaujímavé podujatie, ktoré sa uskutoční 15.11. 2010 v Košiciach, pri príležitosti Celoslovenského týždňa aktivít za vratné obaly. Na podujatí sa bude prezentovať vizuálne zaujímavá 3 tonová pyramída z PET fliaš, ktoré sa za jeden deň vypijú Košičania. Podujatie sa začne o 10:30 pri košickom Dóme Svätej Alžbety krátkym briefingom.

Podujatie sa uskutoční ako úvodná  akcia spomínaného týždňa aktivít,  ktorý bude prebiehať v dňoch 15.11. – 21.11. a zapojí sa doň niekoľko desiatok škôl a jednotlivcov.

Podujatie už tradične organizujú  Priatelia Zeme – SPZ, aby ním upozornili na  problematiku odpadov na Slovensku. Cieľom Celoslovenského týždňa aktivít za vratné obaly je pripomenúť aj odpadovú hierarchiu – 1.Minimalizuj, 2. Opätovne používaj a 3. Recykluj, ktorá nám môže pomôcť znížiť množstvo produkovaných odpadov.  

V prípade veľmi zlých poveternostných podmienok sa pondelňajšie podujatie ruší bez náhrady.  

Realizácia Celoslovenského týždňa aktivít pre menej odpadov je umožnená vďaka projektu ,,Od triedenia k minimalizácii odpadu“, ktorý je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Viac informácií:

Martin Valentovič, predseda organizácie, 0903 279 817, valentovic@priateliazeme.sk

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606