magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

USE THE C!TY – CVAKNI S! MARATÓN 2010 má víťaza
@ Kultúra -> Výtvarné umenie      Nov 15 2010 - 18:06 GMT

Už po druhýkrát vyhlásila nezisková organizácia Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013, n.o v spolupráci s Medzinárodným maratónom mieru Košice 2010 fotosúťaž USE THE C!TY - CVAKNI S! MARATÓN pre úplne každého, kto rád fotí.

Tento rok sa do súťaže prihlásili autori z celého Slovenska a porota vyberala zo 151 zaregistrovaných fotografií.

Porotcovia v zložení: Pavel Maria Smejkal,  Ivan Fleischer, Peter „reefe" Kováč, Viktor Breiner a Miroslava Grajciarová sa na svojom včerajšom zasadnutí jednohlasne zhodli, že hlavnú cenu (200 eur) udelia Jozefovi Pajerskému za fotografiu s názvom „Na hrane". Ïalších 17 vybraných fotografií bude vystavených na citylightoch priamo v centre mesta v rámci Citylight gallery , ktorá ožije maratónom  od 16.11. do 23.11. 2010.

Názov súťaže a zároveň ústredné motto, USE THE CITY (POUŽI MESTO) - CVAKNI SI MARATÓN, vyzýva všetkých, ktorí prvú októbrovú nedeľu už tradične trávia s maratóncami a maratónom, aby aktívne a tvorivo tento deň využili.  Fotografi, profesionáli aj amatéri, tak urobili a  atmosféru 87. ročníka jedného z najväčších podujatí na Slovensku, sa snažili zachytiť čo najvernejšie prostredníctvom tvárí, emócií a predstavili svoj unikátny pohľad na to, ako sa počas Medzinárodného maratónu mieru mení podoba Košíc a jeden obyčajný októbrový deň, ktorý je sviatkom nie len pre milovníkov športu, ale aj pre obyvateľov Košíc, a návštevníkov.

 

Vyhodnotenie:

 

Autor fotografie

 

Názov fotografie

Jozef

Pajerský

Na hrane

¼ubomír

Cmorej

Pozdrav

Marek

Hríb

Nezlomná vôľa

 

 

Spoločne

Andrej

Darivčák

Odštartované

Ján

Kisucký

Maratónske impresie

 

 

Občerstvenie

 

 

MMM LIVE

Peter

Hoffmann

MMM zhora

 

 

Rýchlosť

 

 

Ešte jeden poprosím ...

Peter

Guspan

Osamelý bežec

 

 

Dobehnuté...

 

 

Priamo k cieľu...

Kornel

Michalič

Honba za rekordom

Peter

Andrássy

Občerstvovacia stanica/Refreshment station

Nina

Marková

Maratón na kolesách

Martin

Petrulák

Ja to vyhrám ! - Martin Petrulák

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk