magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

ZA KRÁSAMI HISTORICKEJ ŽELEZNEJ CESTY
@ Kultúra -> Výstavy      Jan 13 2011 - 16:17 GMT

výstava fotografií  z Medzinárodného plenéra pre fotografov
 
      Kultúrne centrum Košického samosprávneho kraja (KC KSK) pozýva záujemcov o fotografiu ale aj o kultúrno – historické pamätihodnosti a prírodné krásy nášho kraja na výstavu z Medzinárodného plenéra pre neprofesionálnych fotografov na historickej Železnej ceste. Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa19. januára 2011 o 16.30 v Galérii na Strojárenskej ulici 3 v Košiciach.

      Podujatie organizovalo na jeseň minulého roku Krajské osvetové stredisko (súčasné KC KSK) s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

      Medzi navštívenými miestami historickej Železnej cesty boli obce Jasov, Vyšný a Nižný Medzev, kúpele Štós a Smolník.

        Výstava ponúka viac ako  60 čiernobielych a farebných fotografií od 18 autorov z Košíc, Jasova, Krosna a  Užhorodu. Tematicky sa viažu na okolitú prírodu a pamiatky, ktoré účastníci plenéra navštívili v priebehu troch dní. Bola medzi nimi Národná kultúrna pamiatka Hámor v Medzeve, kde obdivovali majstrovskú prácu kováča, ktorý predviedol ukážku výroby záhradného náradia. Nechýbala ani prehliadka Jasovskej jaskyne a výstup na Jasovskú skalu, odkiaľ sa naskytal nádherný výhľad na široké okolie. Jasovský kláštor patriaci rádu premonštrátov zaujal fotografov nádhernou barokovou výzdobou kostola, francúzskou záhradou a bohatstvom knižničného fondu. Súčasťou programu bola aj návšteva Múzea kinematografie rodiny Schusterovej v Medzeve.  

      Pre záujemcov sa po slávnostnom otvorení výstavy  bude konať workshop, na ktorom budú premietnuté multimediálne prezentácie účastníkov plenéra. Tie poskytnú širší pohľad na historickú Železnú cestu.

      Výstava fotografií je výstižným zachytením udalostí, okamihov a pamiatok navštívených miest na historickej Železnej ceste. Neskôr ju budú mať možnosť vidieť obyvatelia  Jasova a Medzeva, ale aj iných miest a obcí v rámci košického kraja.
 
 Mgr. Helga Tomondyová
 
 
 

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk