magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V ZOO mala sova snežná 6 adoptívnych rodičov
@ Aktuálne -> Rôzne      Jan 16 2011 - 04:21 GMT

Napriek všeobecne nepriaznivým ekonomickým podmienkam dosiahla Zoologická záhrada Košice vcelku uspokojivé výsledky. Ako TASR informovala Eva Malešová z oddelenia propagácie a kultúry zoo, za uplynulý rok prešlo jej bránami vyše 142.000 návštevníkov.

"Mínusový rozdiel v porovnaní s predchádzajúcim rokom zapríčinilo mimoriadne chladné a daždivé počasie v prvej polovici roka, najmä v apríli, máji, ale aj v júni, teda v mesiacoch, ktoré patria z pohľadu návštevnosti za najatraktívnejšie," uviedla Malešová. Na druhej strane historicky rekordnú návštevnosť zoo zaznamenala v októbri a novembri, keď jej areál navštívilo vyše 12.000 ľudí.

Záujem ľudí o zoo sa odrazil aj na adopciách zvierat ako jednej z foriem jej pomoci. "Kým v roku 2009 to bolo 23 adopcií, ktoré zoo priniesli 2600 eur, vlani to bolo 42 adopcií takmer za 5600 eur. V zozname adoptívnych rodičov možno nájsť jednotlivcov milovníkov zvierat, základné a materské školy, firmy, poslancov pôsobiacich v komunálnej politike, ale aj priaznivcov zoo, ktorí venovali adopciu ako dar blízkym," doplnila Malešová.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606