magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Benefičný koncert Usmej sa na mňa 2011
@ Kultúra -> Koncerty      Feb 15 2011 - 09:33 GMT

Benefičný koncert Usmej sa na mňa 2011 sa bude konať 20. februára 2011 od 17.00 hod. v Dome umenia v Košiciach. Určite tam bude výborná nálada, lebo pozvanie prijali Marián Čekovský a Henry Tóth, Miro Šmajda, Adriena Bartošová a Juraj Burian, Marián Bango a Karolína Majerníková. Nebudú chýbať ani naši hendikepovaní umelci, medzi nimi aj nevidiace dvojčatá Heňo a Noro. Finančný výťažok z koncertu je určený na zorganizovanie špeciálneho letného tábora pre sluchovo, zrakovo a mentálne postihnuté deti.

Usmej sa na mňa je združením  rodičov, učiteľov a lekárov výnimočných detí. Výnimočných v tom, že vzhľadom na svoje telesné či mentálne postihnutie musia vynaložiť viac úsilia ako ich zdraví rovesníci. A to im pomáha objavovať svoje výnimočné talenty a zručnosti.

Ako členovia občianskeho združenia sa zasadzujú o integráciu sluchovo, zrakovo, mentálne a telesne postihnutých detí a mládeže do spoločnosti.

 

Na webe združenia Usmej sa na mňa sme sa dočítali : Učíme ich využívať tie schopnosti, ktoré majú. Pomáhame im spoznávať okolitý svet. Organizáciou rôznych športových a kultúrnych podujatí vytvárame príležitosti, cez ktoré spoznávajú bežné radosti zdravých detí. Pomocnú ruku podávame rodičom, informovaním verejnosti lámeme bariéry medzi zdravými a výnimočnými.

Na ulici denne stretávame ľudí, ktorým život v niečom ubral, ale v niečom inom zase pridal. Niektoré postihy sú viditeľné, niektoré sú však skryté hlboko v srdci človeka. Ak chcete objaviť úsmev na tvári výnimočných, usmejte sa na nich!
Vstupenky na benefičný koncert si môžete zakúpiť v MIC Dargov v Košiciach.

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk