magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Kasárne/Kulturpark v znamení rapu aj klasickej hudby.
@ Kultúra -> Podujatia      Feb 04 2011 - 14:13 GMT

Február v kultúrnom centre Kasárne/Kulturpark bude opäť v znamení rôznych chutí. Februárové menu sme totiž vyskladali z tých najlepších ingrediencií zo Slovenska, Česka a Nemecka.

Po januárovej prestávke je opäť pripravený program, ktorý bude pastvou pre uši, oči  či iné zmysly. Znovu prinesieme populárnu hru, ktorá vznikala priamo v kultúrnom centre Kasárne/Kulturpark - EXYT VÍCHOD. Je sondou do duše východniara, smiech cez slzy a slzy na smiech. „ ¼udí, ktorí stoja za týmto projektom, spája jeden podstatný činiteľ, a síce, že sú nejakým spôsobom spojený s východným Slovenskom. Buď sa tu narodili, žijú tu, alebo majú k nemu veľmi blízky vzťah.“, hovorí Blažena Sedrovičová, Kasárne/Kulturpark.

Pripravený je aj filmový workshop. Preto, ak sa vám po policiach, či v zložkách počítača váľajú návrhy na krátke filmy, je najvyšší čas ich aj prakticky zrealizovať. Nikdy na to nebol lepší čas. Prihláste sa 7.2. na workshop AZYL, kde sa naučíte ako napísať, pripraviť a natočiť minútový film.

Hudobnú scénu budú vo februári zastupovať: 11. februára  - BENE & STRATASOUL (SK) + PJONI & INK MIDGET (SK) + NOURISH MY FAME (SK) a DJ REUS. O týždeň neskôr, 18. februára - YOUCOCO (SK) + RARA AVIS (CZ) + MICHAEL PRIEST (SK). Na svoje si prídu aj milovníci klasickej hudby, v podaní interpréta a skladateľa HAUSCHKA, ktorý po vyše desaťročnom štúdiu hry na piano neostáva iba pri klasickej hre. Svoju unikátnosť obhajuje hrou na takzvané „prepared piano“. Ide o kombináciu piana s celým sortimentom materiálov, ako napríklad Gaffa páska, kuchynská fólia, uzávery fliaš, ping-pongové loptičky či gitarové struny. „ Tento skvelý skladateľ ale aj inštrumentalista už hosťoval aj na takých pódiách ako Queen Elisabeth Hall, preto je pre nás nesmiernou cťou privítať ho aj u nás v Košiciach“ , dodáva Blažena Sedrovičová

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk