magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Smrť dokumentárnemu filmu!.
@ Kultúra -> Podujatia      Feb 28 2011 - 14:07 GMT

Festival dokumentárnych filmov DOCsk 2011 oficiálne oznamuje dátum a miesto svojho konania. Podujatie sa uskutoční od 13.4. do 16.4.2011 v Košiciach. Okrem dátumu sa tento rok mení aj hlavné centrum festivalu. Tým sa stane Stará Radnica - bývalé kino Slovan. V týchto historických priestoroch bude okrem premietacej sály aj akreditačné stredisko. Festival využije aj priestory bývalého kina Cinefil, terajšieho kina Biograf, ktoré sídli vo Východoslovenskej galérii.

Hlavným heslom festivalu sa tento rok stal výrok : Smrť dokumentárnemu filmu!. Táto veta je názvom práce Jana Gogolu ml., ktorý sa snaží búrať konvenčné vnímanie dokumentárneho filmu. Festival by týmto provokatívnym názvom, chcel vyvolať diskusiu o základnom vnímaní dokumentárneho filmu ako takého a jeho situácii na Slovensku.

viac tu  http://www.filmdoc.sk/

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk