magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Meškajú peniaze z Bruselu
@ Aktuálne -> Politika      Mar 02 2011 - 10:36 GMT

Zastrešenie schátraného amfiteátra, totálna rekonštrukcia starej plavárne či premena bývalých kasární na kultúrne megacentrum. To sú tri hlavné investičné akcie mesta kultúry. Radikálnu premenu by mali absolvovať do roku 2013. Ani na jednu však doteraz nebolo vypísané ani len verejné obstarávanie na dodávateľa. Navyše, na práce meškajú peniaze z Bruselu. Podľa primátora sme na hrane. Pripúšťa, že mesto požiada o mimoriadnu pomoc zo štátneho rozpočtu.

KOŠICE. „Ak prídu peniaze z Bruselu zajtra, stihneme to," povedal začiatkom minulého týždňa primátor Richard Raši (Smer) na otázku, či sa podarí zrealizovať investičné projekty mesta kultúry do roku 2013.

Metropola východu totiž momentálne čaká na kroky Európskej únie. Peniaze pre mesto kultúry sa totiž zasekli v Bruseli.
 
Regionálny operačný program, ktorého súčasťou sú aj granty EHMK je v súčasnosti na úrovni schvaľovania v Bruseli. Fondy sú totiž naviazané na súhlas Bruselu a sú v spoločnom balíku s prostriedkami na marginalizované komunity," vysvetľuje Raši. A práve kvôli nim prebieha revízia operačného programu. „Brusel nám chce dať peniaze, ale sú naviazané na schválenie celej revízie. Toto je problém, ktorý sa týka mesta, no ktorý nevieme reálne ovplyvniť."

  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk