magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Veľtrh študentských spoločností
@ Aktuálne -> Rôzne      Mar 17 2011 - 03:57 GMT
Prezentačný a súťažný veľtrh študentských spoločností, ktorý organizuje vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, umožňuje študentom zažiť skutočný svet obchodu a podnikania. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť ich úspechy v rámci študentských spoločností a naučiť ich uspieť v konkurenčnom boji. Tento rok sa veľtrh uskutoční 17. marca od 11.00 do 18.00 h v obchodnom centre Optima v Košiciach pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho.

16. ročníka veľtrhu sa zúčastní 235 stredoškolských študentov zo 47 stredných škôl rôzneho typu a zamerania z celého Slovenska. Podujatie je vyvrcholením práce študentských spoločností v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, ktorý ponúka podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Program je zároveň určený ako voliteľný alebo nepovinný predmet pre všetky typy stredných škôl na Slovensku.

Podujatie predstavuje pre študentov jedinečnú možnosť prezentovať výsledky svojej niekoľkomesačnej práce, doterajšiu podnikateľskú činnosť, výrobky, poskytované služby, prístupy k riadeniu firmy, zvolené marketingové stratégie aj finančné hospodárenie. Táto súťaž je zároveň i simuláciou väčšieho trhového priestoru, kde sa okrem vlastných obchodných partnerov a konkurentov stretnú aj s nezávislou odbornou porotou a verejnosťou.

„V programoch Junior Achievement Slovensko sa snažíme študentom za pomoci ich učiteľov, vytvoriť čo najreálnejšie prostredie, v ktorom by mohli svoje podnikateľské plány konfrontovať s realitou. Žiadne fiktívne obchody, či operácie, ale tvorba skutočného podnikateľského plánu na základe reálneho prieskumu trhu. Veľtrh je miestom, kde študenti dostávajú príležitosť prezentovať pred verejnosťou a odbornou porotou výsledky svojej činnosti v študentských spoločnostiach, pri napĺňaní svojho podnikateľského plánu. Chceme tiež formou súťaže postaviť študentov do „konkurenčného boja“, oceniť ich silné stránky ako aj upozorniť na možné „slabiny“ a pomôcť im ich odstrániť,“ zhodnotil význam akcie Adam Šepetka, programový riaditeľ JASR.
Viac nahttp://www.webnoviny.sk/slovensko/veltrh-studentskych-spolocnosti/317437-clanok.html
 
  |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606